Ciąża Rihanny i mistrz drugiego planu – Rolex King Midas

Eksperci od zegarków – w tym Dimepiece – uważają, że wersja zegarka, który miała na nadgarstku Rihanna podczas słynnego spaceru po ulicach Harlemu, została wykonana na zamówienie przez projektanta biżuterii Patacharavipa z Bankoku. 

Reklama

Rolex King Midas to prawdziwa perełka, a kolejne wersje luksusowego zegarka to zawsze rarytas na jubilerskim rynku. 

Sklep Analog/Shift  zajmujący się sprzedażą zegarków vintage posiada model wykonany w 1976 roku. Ma on solidną obudowę z 18-karatowego złota i dopasowaną bransoletę zintegrowaną z płaskim ogniwem. Aktualnie jego wartość sięga ok. 21, 5 tys. dolarów.

 

Rolex King Midas – historia jednego z najsłynniejszych zegarków na świecie

Seria zegarków Midas zadebiutowała w 1962 roku. Została stworzona przez legendarnego projektanta zegarków – Geralda Gentę, który w latach 70. pracował także nad modelami  Audemars Piguet Royal Oak i Patek Philippe Nautilus.

Kształt Rolex King Midas miał przypominać grecki Panteon, czyli świątynię bogów. Gdy się mu przyjrzymy, możemy zauważyć trójkątny dach świątyni i rowki tworzące kolumny.

Oryginalne wersje modelu Midas były produkowane w ograniczonym nakładzie, a solidne koperty i bransolety z 18-karatowego złota sprawiły, że ich cena była ok. 30 procent wyższa niż cena innych modeli katalogowych.

A zatem Rolex King Midas  prawdziwe dzieło sztuki na światową skalę.