Moncler i Palm Angels - nowa zimowa kurtka

Z okazji 70. rocznicy powstania Moncler marka rozpoczęła serię współprac z najwybitniejszymi projektantami na świecie. Jednym z nich jest Francesco Ragazzi, twórca kultowego Palm Angels, który postanowił zrewolucjonizować świat mody. 

Reklama

Owocem współpracy Moncler i Palm Angels jest kurtka, która tylko z pozoru jest klasyczna. Wykonana jest z błyszczącej nylonowej laki z kultowym pikowaniem w stylu boudin. Jej ponadczasowy design nawiązuje do "klasyki gatunku" z oferty Moncler. Jednak to nie jest taka zwykła kurtka, jak mogłoby się wydawać. Francesco Ragazzi, który jest twórcą tego wyjątkowego limitowanego modelu, chciał by kurtka świeciła! 

Moncler x Palm Angels / materiały prasowe Moncler x Palm Angels / materiały prasowe

 

Zimowa kurtka świecąca w ciemności

Francesco Ragazzi wyznał w jednym z wywiadów, że zależało mu przede wszystkim na tym, by połączyć klasykę z innowacją. Chciał nadać kurtce silną interpretację, pracując zasadniczo nad samą tkaniną, z której powstała.

- Pracowaliśmy ze światłowodem, który miał nadać kurtce blasku. Dla mnie, metaforycznie, oznaczało to rzucenie światła na przyszłość. Chciałem dosłownie skierować na nią światło – tłumaczy Francesco Ragazzi w wywiadzie dla „Highsnobiety”.

Podczas procesu twórczego projektant wykorzystał jednak przede wszystkim samą wiedzę techniczną marki, ponieważ kurtka Moncler Maya stosuje niezwykle skomplikowaną i złożoną technologię. 

W ten sposób, przy połączeniu klasyki modelu i technologii, powstała jedyna w swoim rodzaju Moncler Maya 70, która świeci w ciemności. 

Premiera ultra nowoczesnego modelu Moncler Maya 70 odbyła się 15 października 2022 i jest on dostępny na oficjalnej stronie marki Moncler.