60 lat Jamesa Bonda i niezwykła aukcja zegarków OMEGA 

Podczas tradycyjnej aukcji zapaleni kolekcjonerzy mogli składać oferty za 25 unikalnych przedmiotów, w tym zegarki, pojazdy, rekwizyty z planu i kostiumy, z których wiele pochodziło z ostatniego, 25. filmu o Jamesie Bondzie, "Nie czas umierać".

Reklama

OMEGA Seamaster Diver 300M 007 Edition / materiały prasowe OMEGA Seamaster Diver 300M 007 Edition / materiały prasowe

Seamaster Diver 300M 007 Edition został sprzedany za 226 800 funtów brytyjskich. Stylowy, inspirowany wojskowym stylem zegarek OMEGA jest wykonany z tytanu i wyposażony w innowacyjną plecioną bransoletę, stworzoną po konsultacjach z aktorem. Przychód z aukcji wzbogacił konto fundacji TIME’S UP UK.

OMEGA Seamaster Aqua Terra Master Co-Axial Bonda / materiały prasowe OMEGA Seamaster Aqua Terra Master Co-Axial Bonda / materiały prasowe


Wykonany ze stali szlachetnej Seamaster Aqua Terra Master Co-Axial Bonda z metaliczną, błękitną tarczą osiągnął imponującą cenę 119 700 funtów brytyjskich, a przychód z tej aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie projektów fundacji Orbis.

Szczęśliwi zwycięzcy aukcji otrzymają swoje OMEGI w specjalnych pudełkach
z certyfikatem podpisanym przez producentów Jamesa Bonda, Michaela G. Wilsona i Barbarę Broccoli, Prezydenta i Dyrektora Generalnego OMEGI, Raynalda Aeschlimanna, a także odtwórcę głównej roli, Daniela Craiga.James Bond w słusznej sprawie 

Aukcja zegarków to tylko część szerokiej aukcji dotyczącej pamiątek związanych ze słynnym agentem 007. Do 5 października trwa jeszcze licytacja internetowa, w której zakupić można 35 przedmiotów i aktywności związanych z 25 filmami o przygodach super agenta, w tym plakaty, rekwizyty z planu, kostiumy i wyjątkowe pamiątki.

Sprzedawcy przedmiotów, którym przewodniczy EON Productions, przekażą 100 proc. przychodów z aukcji na 45 wybranych celów charytatywnych. Dom aukcyjny Christie’s również przekazuje 100 proc. swoich zysków związanych aukcją na cele charytatywne.