COFFEE WATCH, czyli kawowy zegarek z recyklingu 

- Kawowe fosy poddawae sa procesowi upcykligu, który przekształca je w materiał, który jest identyfikowany jako przyjazny dla środowiska – wyjaśniają twórcy kawowego zegarka ze studia Lilienthal Berlin. – Coffee Watch to dowód na to, jak ekscytujący może być zrównoważony styl życia – dodają.

Reklama

Kawowy zegarek stworzony z teoretycznie bezużytecznych fusów jest nie tylko przyjazny środowisku. Designerzy zadbali bowiem o jakość w każdym detalu, a przy tym ich projekt wygląda niezwykle elegancko! Zarówno kolory, jak i faktura zegarka, nawiązują do odczuć związanych z kosztowaniem kawy.

Coffee Watch / Lilienthal Berlin Coffee Watch / Lilienthal Berlin

Pasek do zegarka dostępny jest w kilku odcieniach, których nazwy odpowiadają różnym typom kawy - Americano, Expresso, Latte i Macchiato. Każdy może wybrać kolor pasujący do jego kawowych preferencji!

Coffee Watch / Lilienthal Berlin Coffee Watch / Lilienthal Berlin

Minimalistyczna tarcza zegarka nawiązuje stylem do Bauhausu, a na jej powierzchni pojawia się subtelny rozbłysk słońca – podobny do odbicia światła na ziarenkach kawy.

 

Life style Z DRUGIEJ RĘKI 

Projektanci z Lilienthal Berlin zadbali również o to, by tarcza nadawała się w pełni do recyklingu. Natomiast rdzeń zegarka wykonany został ze stali nierdzewnej.

- Chcieliśmy stworzyć nie tylko „ładny zegarek”, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na upcykling – podkreślają twórcy COFFEE WATCH i zauważają, że wśród produktów lifestyle'owych wciąż za mało jest tych, które wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju.

- Jeśli chodzi o produkty lifestylowe, zrównoważony rozwój nadal nie odgrywa tak dużej roli, jak w przypadku żywności, mody czy wielu innych produktów, które widzimy na co dzień. Jednak w naszej branży sprawy rozwijają się nieco wolniej. to jest dokładnie to, co chcemy zmienić – podsumowują designerzy z Lilienthal Berlin.

COFFEE WATCH dostępny jest w niemieckich sklepach internetowych, a jego koszt to około 230 euro. 

Musimy przyznać, że kawowy zegarek wygląda wyjątkowo stylowo i bardzo cieszy nas fakt, że tego typu produkty coraz częściej pojawiają się na rynku. Doskonale wpisują się jednocześnie w promowaną na łamach Well.pl ideę Z DRUGIEJ RĘKI!