ZARA i moda cyrkularna

Inditex (właściciel Zary, Bershki czy Pull&Bear) podpisał trzyletnie zobowiązanie do zakupu włókien tekstylnych z recyklingu Infinna. Nowe założenia firmy to owoc współpracy z Infinited Fibre Company.

Reklama

Założenia Inditexu są częścią Sustainability Innovation Hub, otwartej platformy innowacji, która współpracuje ze start-upami, instytucjami akademickimi i centrami technologicznymi w celu promowania i skalowania innowacyjnych inicjatyw dotyczących nowych materiałów, technologii i procesów, które zmniejszają ślad środowiskowy produktów modowych i pomagają w kreowaniu bardziej zrównoważonych i cyrkularnych rozwiązań.

- Naprawdę wierzymy, że innowacyjność jest kluczem do przyszłości branży modowej. Aktywnie pracujemy nad znajdywaniem rozwiązań, które przyczynią się do nowoczesności naszej firmy. Szukamy nowych partnerstw, nowych procesów, nowych materiałów – w ten sposób chcemy osiągnąć najwyższy poziom w recyklingu naszych materiałów. Współpraca z innymi firmami, w tym współpraca we wprowadzeniu nowych włókien Infinna, jest niezbędna do przeprowadzenia transformacji, której potrzebuje nasza branża – powiedział w oficjalnym oświadczeniu Javier Losada, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Inditex.

ZARA i Caritas łączą siły 

W ramach umowy Zara wprowadziła na rynek pierwszą kapsułową kolekcję, w której większość materiałów jest produkowana z odzieży pozyskiwanej we współpracy z hiszpańską organizacją pozarządową Cáritas.  Kolekcja wykorzystuje nową technologię regeneracji odpadów tekstylnych firmy Infinited Fibre Company.

Decyzja Inditexu okazała się kluczową dla planów Infinited Fibre Company, dotyczących zwiększenia skali technologii recyklingu w świecie mody.

 

Infinna™ - nowy materiał. Co to takiego? 

Infinited Fibre Company to grupa zajmująca się modą i technologią tekstylną, której misją jest tworzenie obiegu zamkniętego, jeśli chodzi o produkcję odzieży. 

Z ubrań z bawełny pozyskuje się nowy materiał Infinna™ - najwyższej jakości włókno tekstylne, które wygląda zupełnie jak bawełna, ale w rzeczywistości okazuje się  znacznie lepsza dla środowiska. 

Infinna™ jest biodegradowalna, nie zawiera mikro plastiku, a wykonane z niej tekstylia można poddać recyklingowi w tym samym procesie.