ZARA HITEM SPRZEDAŻY W SECOND-HANDACH

Współpracująca z organizacjami charytatywnymi, firma Savoo, przygotowała globalny raport na temat najbardziej popularnych marek modowych sprzedawanych na internetowych platformach, takich jak na przykład Asos Marketplace.

Reklama

Według raportu, Zara zajęła pierwsze miejsce. Na platformach sprzedających odzież z drugiej ręki, hiszpańska sieciówka oferuje łącznie ponad 670 tys. artykułów. Co więcej, średnie miesięczne wyszukiwanie przedmiotów używanych z logiem Zary wynosi średnio 590.

 

Odzież z drugiej ręki - najpopularniejsze marki w second handach 2022:

Firma Savoo przeanalizowała 30 najbardziej znanych międzynarodowych sklepów internetowych sprzedających odzież z drugiej ręki. Najpopularniejsze marki wyszukiwane i kupowane w second-handach, oprócz lidera – Zary, to m.in.: Nike, Adidas, czy H&M. Marki luksusowe, takie jak Chanel, czy Gucci znalazły się następująco na 9. i 10. miejscu w rankingu.

Oto 10 najpopularniejszych marek modowych w sprzedaży z drugiej ręki według raportu Savoo:

1.      Zara

2.      Nike

3.      adidas

4.      H&M

5.      Victoria’s Secret

6.      ASOS

7.      Levi’s

8.      Louis Vuitton

9.      Gucci

10.   Chanel

 

RYNEK SECOND HAND CORAZ POPULARNIEJSZY

W dobie globalnego dyskursu na temat wpływu branży fashion na środowisko, naprzeciw wychodzą sklepy z odzieżą używaną, second handy czy vintage store’y. Statystki pokazują, że sprzedaż ubrań z wtórnego rynku rośnie 21 razy szybciej niż handel tymi nowymi. Co więcej, wedle danych zebranych przez GlobalData, rynek second handów w przyszłym roku osiągnie wartość 50 milionów dolarów. Jak na te prognozy reaguje rynek fast fashion? Jak zwykle, szybko!

ZARA otwiera własny second hand 

Jednym z najgorętszych trendów wśród marek modowych jest otwieranie sklepów z odzieżą używaną lub współpraca z marketplace’ami, w celu ponownego wprowadzenia do sprzedaży ubrań z poprzednich kolekcji. Zara poszła w ślady takich marek jak The North Face, Gucci, czy Levi’s i w ramach usługi Pre-owned, postanowiła wprowadzić możliwość kupowania i sprzedawania swoich używanych ubrań. Marka zyskuje na popularności w takich sklepach online jak eBay, Vestiaire Collective, czy Depop.