Modne buty 2023: "Żabie klapki" JW Anderson 

Jonathan Anderson – dyrektor kreatywny domu mody JW Anderson – w nietypowy sposób zaprosił fanów swojej twórczości na Tydzień Mody w Mediolanie. Na swoim koncie na Instagramie udostępnił intrygujące zdjęcie „żabich chodaków” z krótkim opisem: „Mediolan.” Tymczasem na oficjalnym koncie marki JW Anderson obejrzeć można zabawny filmik, w którym tajemnicza postać nakłada na stopy „żabie chodaki”.

Reklama

Gdybyśmy nie znali projektanta Jonathana Andersona, pomyśleliśmy, że ktoś shakował jego konto, ale wszystko wskazuje na to, że modowe „żabki” JW Anderson to jeden z dodatków, który zostanie zaprezentowany na wybiegu podczas zbliżającego się Milan Fashion Week.

Zagraniczne media informują, że „żabie klapki” to wynik współpracy JW Anderson z marką Wellipets, ponieważ jej logo pojawia się na wkładce butów.

 

Pigeon Bag - kiczowata torebka na trudne czasy

Choć tajemnicze „klapki – żabki” wydają się surrealistycznym pomysłem, jak już wspomnieliśmy nie będzie to pierwsza sytuacja, kiedy marka JW Anderson realizuje szaloną wizję swojego projektanta – założyciela. W ubiegłym roku hitem social mediów okazała się torebka w kształcie gołębia. Kiczowata Pigeon Bag, którą Jonathan Anderson zaprezentował światu w czasie twardego lockdownu, miała być „iskrą uśmiechu” i szczypta poczucia humoru na trudne czasy.

- Moda to wspaniały sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Również gołębie są z natury tak nieatrakcyjne, że zabawnie jest przekształcić je w funkcjonalny przedmiot, taki jak kopertówka, która zwykle jest postrzegana jako dość efektowna – opowiadał o swoim dziele projektant.

Pigeon Bag JW Anderson / materiały prasowe Pigeon Bag JW Anderson / materiały prasowe

Gołębia torebka szybko stała się wiralem, a jej popularność wzmocnił m.in. fakt, że pojawiła się jako dodatek w stylizacji Carrie Bradshaw podczas kręcenia drugiego sezonu „And Just Like That…”.

- Gołębie są tak zabawnym symbolem w krajobrazie życia metropolii, czymś, co jest tak łatwo rozpoznawalne i możliwe do zainterpretowania przez mieszkańców niemal każdego miasta na świecie – podsumowywał Jonathan Anderson.

Teraz dom mody JW Anderson powraca z nowym „modowym żartem”, licząc na to, że „żabie chodaki” spotkają się z równie dużym zainteresowaniem, co gołębia torebka. Coś czujemy, że żabki JW Anderson mają sporą szansę na sukces!