Świadomy konsument to za mało

Kochasz modę? Podobnie jak ja (Ola Nagel z Well.pl), Edyta Kochlewska z DlaHandlu.pl i Agnieszka Oleksyn-Wajda, czyli gość naszego kolejnego odcinka podcastu Z DRUGIEJ RĘKI. Niestety każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że moda to miłość bardzo skomplikowana, trudna i niejednokrotnie… toksyczna. Zatem wprowadzamy ograniczenia, szukamy ubrań w second handach i zastanawiamy się dziesięć razy zanim znów kupimy coś w sieciówce.

Reklama

Jednocześnie za każdym razem, gdy dokonujemy tych świadomych wyborów, gdzieś z tyłu głowy pojawia się pytanie: „Ja tu się staram, ograniczam, ale czy nie walczę z wiatrakami? Co robią światowi producenci odzieży, by pomóc planecie? Czy moje wysiłki nie idą na marne?”.

Właśnie na te pytania pomaga nam odpowiedzieć w najnowszym odcinku podcastu Z DRUGIEJ RĘKI Agnieszka Oleksyn-Wajda – radczyni prawna oraz dyrektorka Instytutu Zrównoważonego Rozwoju na Uczelni Łazarskiego.

 

Ostatnie "podrygi" fast fashion, czyli siedem lat do rewolucji

Dzieli się z swoim wieloletnim doświadczeniem, ale też wiedzą na temat najnowszych dokumentów, które przygotowała Komisja Europejska. Zgodnie z nową Strategią dla Zrównoważonego Sektora Tekstylnego firmy, które chcą działać w Europie, do 2030 roku będą musiały znaleźć nowe modele biznesowe, w których ubrania będą bardziej trwałe, a obieg tekstyliów przyjazny środowisku.

Co ciekawe, Komisja Europejska kładzie tu zdecydowanie większy nacisk na firmy związane z przemysłem tekstylnym, a nie na samego konsumenta.

Jak ważną rolę w polepszeniu działania sektora tekstylnego odgrywa firma, a nie tylko konsument? Jak przekonać kupujących do bardziej świadomych wyborów i czy siedem lat to mało na wielką rewolucję w świecie mody – na te pytania znajdziecie odpowiedź w nowym odcinku podcastu Z DRUGIEJ RĘKI. Zapraszamy!