Modne fryzury 2022: Kucyk w stylu lalki Barbie

Kiczowate trendy z początku XXI wieku ponownie zdobywają serca stylistów fryzur. Czy to z sentymentu, czy z pragnienia powrotu do dzieciństwa… Trudno powiedzieć. Jedno jest jednak pewne – jeśli stylizujesz się na jedną ze Spice Girl lub Britney Spears, możesz nazywać siebie trendsetterką.

Reklama

Kucyk w stylu Barbie - Ariana Grande/ Getty Images Kucyk w stylu Barbie - Ariana Grande/ Getty Images

W ostatnim czasie do jeansów z obniżonym stanem i dzianinowych kamizelek dołączył kucyk w stylu Barbie. Cały trend został na nowo zapoczątkowany przez Arianę Grande. Gwiazda wykorzystała ją w swojej stylizacji podczas 62. ceremonii wręczenia nagród Grammy.

Co ciekawe, ta stosunkowo prosta w wykonaniu fryzura wcale nie wymaga konsultacji ze specjalistą. Wystarczy odrobina wyobraźni, kilka przezroczystych gumek do włosów i lokówka.

Jak wykonać wysokiego kucyka à la Barbie?

Włosy Barbie były zawsze idealnie ułożone – przynajmniej dopóki nie zaczęłyśmy się bawić w jej fryzjerki. Lalki zwykle miały spięte włosy, a ich najbardziej charakterystyczną fryzurą był wysoki i smukły koński ogon z luźno puszczoną grzywką na bok.

 

Fryzjerzy uważają, że fryzury Barbie były odrobinę sprzeczne z zasadami grawitacji, ale jest to efekt, który można bez problemu osiągnąć. Zatem co powinniśmy zrobić?

 

Kucyk Barbie krok po kroku:

1. Na początku oddziel od reszty włosów kosmyki, które chcesz pozostawić luzem.

2. Zbierz resztę włosów i uformuj z nich wysoki kucyk, używając dwóch lub trzech przezroczystych gumek.

3. Całość wygładź za pomocą szczotki. Włosy u nasady powinny być perfekcyjnie zaczesane.

4. Za pomocą lokówki zakręć końcówki pasm. Pamiętaj, że każde z nich powinno być podkręcone w tę samą stronę. Opcjonalnie możesz użyć także karbownicy do włosów. 

5. Aby fryzura była trwała, spryskaj całość lakierem.

I voilà! Fryzura rodem z lat 2000 gotowa. Teraz wystarczy dobrać do niej kolorową baugette bag, cekinowy top oraz dzwony i można ruszać w miasto!