Władimir Putin w kurtce wartej miliony (rubli) 

- Podczas gdy na ukraińskie miasta spadają rosyjskie bomby, Władimir Putin bawi się w najlepsze, wybierając stylizacje na spotkanie z 200-tysięcznym tłumem na moskiewskim stadionie – pisały kilka dni temu zagraniczne media, komentując wygląd prezydenta Rosji podczas wiecu poparcia „Wpieriod Rossija!” na Łuźnikach.

Reklama

Modowi eksperci szybko zauważyli, że rosyjski dyktator postawił na luksusową markę, wydając na swój propagandowy outfit masę pieniędzy. Kurtka Władimira Putina to gwiazda stylizacji, a jej kosz to 12 tys. euro, co w przeliczeniu na rosyjską walutę wynosi obecnie 1,5 mln rubli. Żeby zarobić takie pieniądze typowy mieszkaniec Rosji musi pracować obecnie ponad dwa lata!

Puchówka pochodzi z kolekcji włoskiego domu mody Loro Piana i wywołała spore poruszenie w świecie mody.

Kurtka Władimira Putina / materiały prasowe Kurtka Władimira Putina / materiały prasowe

Loro Piana dystansuje się od stylizacji Putina

Bycie ulubioną marką dyktatora to najgorszy czarny PR. Stąd firma Loro Piana szybko zdystansowała się od stylizacji Władimira Putina, ogłaszając, że wstrzymuje dostawy swoich produktów do Rosji i zapewniając, że chce zaangażować się w pomoc finansową dla Ukrainy.

- To jasne, po jakiej stronie postanowiliśmy stać – skomentował właściciel firmy Pier Luigi Loro Piana. – Putin powinien zastanowić się, co każe przeżywać narodowi ukraińskiemu – dodał.

Wiec poparcia w Moskwie / Getty Images Wiec poparcia w Moskwie / Getty Images

500 rubli za machanie chorągiewką 

Podczas wiecu zebrany tłum skandował „Rosja, Rosja, Rosja”, wymachując chorągiewkami z rosyjską flagą lub białym symbolem „Z”. Podobno uczestnicy spotkania na moskiewskim stadionie otrzymali 500 rubli za udział w wydarzeniu. Inni mówili, że pracodawcy kazali im uczestniczyć w wydarzeniu.

Co ciekawe, wielu ekspertów twierdzi, że puchowa kurtka kryła kamizelkę kuloodporną, którą prezydent Rosji założył w obawie przed zamachem.