Torebka Hermes Kelly osiąga rekordową cenę

Gdy myślimy o torebkach, zwykle patrzymy na nie przez filtr modnych dodatków, ale ostatnia aukcja Sotheby’s zmieniła nieco skalę ich postrzegania. Legendarna torebka od Hermes - Himalaya Retourne Kelly 25 – osiągnęła wartość, której nikt nie mógł nawet przewidzieć.

Reklama

Torebka Himalaya Retourne Kelly 25 swoją nazwę zawdzięcza Grace Kelly, która podobno nie rozstawała się z nią na krok. Pierwotnie jednak znana była jako sac à dépêches i do dziś uważa się ją za jeden z najrzadszych modeli z kolekcji Hermes.

Możemy przypuszczać zatem, że model jest cenny. Od tego czasu uważa się go za symbol statusu, poszukiwanego zarówno przez celebrytów, jak i kolekcjonerów. Realizacja zamówień na nowe wersje przy wcześniejszym umówieniu zajmuje miesiące lub lata. 

Co więcej, podczas ostatniej aukcji Sotheby’s w Paryżu podniesiono Hermes Kelly do rangi „świętego Graala torebek”. Jeden z licytatorów zapłacił za nią 346,8 tys. dolarów, czyli trzy razy więcej niż przypuszczano!

Hermes Himalaya Retourne Kelly 25 - święty Graal torebek

Hermes Himalaya Retourne Kelly 25 / Sotheby's Hermes Himalaya Retourne Kelly 25 / Sotheby's

Torebka Hermes Kelly z pewnością należy do tych najbardziej wyjątkowych.  Model sprzedany na aukcji został  wykonany ze skóry krokodyla, a jego wnętrze wyłożono skórą kozią. Osiąga także niesamowity, perłowy odcień, który ma nawiązywać do koloru Himalajów – no i nosiła ją sama Grace Kelly! 

- Ta torebka z pewnością jest jedną z najtrudniejszych do zdobycia. Moim zdaniem można ją uznać za prawdziwą inwestycję na lata – powiedział w oświadczeniu prasowym Morgane Halimi, globalny szef torebek i akcesoriów w Sotheby's.

Co więcej, według Sotheby's  ten konkretny model pochodzi z limitowanej edycji Hermes o najmniejszym nakładzie, dlatego oferuje się ją przede wszystkim klientom VIP. 

 

Luksusowa torebka a inwestycja

Bez względu na rodzaj, inwestycja jest zasadniczo procesem kupowania wszystkiego co z czasem zyska na wartości i w końcu przyniesie nam zwrot. Jeśli chodzi o markowe torebki, od wielu lat są gorącym towarem, który napędza stałą podaż i popyt.

Od Dior Saddle, Balenciaga City bag, Chanel 2.55, do klasycznej torebki Hermes Birkin - designerski model zawsze będzie czymś więcej niż kolejnym elementem w naszej prywatnej kolekcji. Wielu ekspertów uważa, że luksusowe torebki są dziś równie atrakcyjne dla inwestorów, co dzieła sztuki, luksusowe zegarki czy antyki. Stają się zatem ekskluzywnym aktywem kolekcjonerskim.