Balenciaga i nowa kopertówka z paczki po chipsach

Jeśli ochłonęliście już po prezentacji tenisówek Paris Trainer od Balenciagi, które wyglądają, jakby zaraz miały się rozpaść,  albo najdroższego worka na śmieci, jaki istnieje, dyrektor kreatywny marki - Demna Gvasalia – przychodzi z kolejną modową „perełką?". Przed wami kopertówka z opróżnionej już paczki po Laysach!

Reklama

Kopertówka, która wygląda jak paczka po chipsach? Tak, no nowy luksusowy dodatek od Balenciagi, który został zaprezentowany kilka dni temu podczas Paris Fashion Week. 

MODNE TOREBKI: Laysy od Balenciagi

Na wybiegu pojawiły się modelki trzymające w dłoniach  torebki do złudzenia przypominające opakowanie po chipsach. Kopertówki wykonane ze skóry cielęcej oznaczone zostały jednak nie logiem Laysów, ale Balenciaga Paris.

Torebka przez cały czas zachowuje marszczoną strukturę, jakby wiecznie była trzymana w czyjejś dłoni. Co więcej, podobno pojawi się w kilku „smakach”: paprykowym, limonkowym, solonym i octowym.

Co było motywacją Demny Gvasalia do ich stworzenia?

 

Balenciaga kontra konsumpcjonizm

- Nienawidzę pudełek i nienawidzę etykietek i nienawidzę bycia etykietowanym i umieszczanym w szufladce. Społeczeństwo, internet i ogólnie świat uwielbia szufladkować, ponieważ w ten sposób czuje się bezpiecznie. Moda w najlepszym przypadku nie powinna potrzebować opowiadania, aby się komuś sprzedać. Albo ci się to podoba, albo nie – powiedział Demna Gvasalia w komunikacie prasowym przed pokazem.

I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o komentarz projektanta dotyczący luksusowej paczki chipsów... 

Jesteście zdziwieni? My raczej nie. Wielokrotnie mieliśmy już okazję przekonać się w jakim kierunku podąża kontrowersyjny dyrektor artystyczny Balenciagi. Od lat bawi się kodami i symbolami konsumpcjonizmu, tworząc całe kolekcje z marketingowych symboli różnych marek i łącząc je z elementami pop artu.

Zatem torba Lays od Balenciagi to coś w rodzaju modowego mema, który ma przyciągnąć uwagę, zaskoczyć, wzbudzić refleksję. Jednocześnie to nie tylko "myśl artystyczna", ale konkretny przedmiot, który można kupić. Luksusowa torebka chipsów kosztuje niecałe 1800 dolarów.