Modne sneakersy 2022 – czas na zmiany?

Choć od początku pandemii minęło już trochę czasu, nasze podejście do mody wciąż bazuje na stuprocentowej wygodzie i – niezmiennie –  na ponadczasowości. Chcemy, żeby nasze buty były synonimem komfortu i bezpieczeństwa, a jednocześnie wciąż pozostawały na szycie listy stylowych dodatków.

Reklama

I tak z morza mikro trendów po raz kolejny wybijają się (nie)klasyczne sneakersy. Które modele będą najmodniejsze? Trochę niezgrabne, retro, minimalistyczne, stylizowane na modę lat 90. i podpatrzone w szatni zawodników Lakersów – wybór jest spory.

Przedstawiamy trendy sneakersowe na 2022 rok!

Białe sneakersy – minimalistyczne modele z kolorowym akcentem

Początek listy trendów sneakersowych zawsze opiera się na ponadczasowej prostocie. Białe snekaersy zdobywają popularność wśród wszystkich minimalistów. W tym roku jednak wzbogacimy je o odrobinę kolorowych akcentów.

Możemy się zdecydować na połączenie bieli z jednym lub kilkoma kolorami. Wśród pionierów w tej dziedzinie z pewnością wymienimy Thousand Fell Court Sneakers w Ultra Violet Dream – minimalistyczny, ale świeży wygląd tego modelu przekonał do siebie najmodniejszych influencerów na świecie.

Oldschoolowe sneakersy od Nike

Pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają, a sneakersy od Nike wciąż pozostają modowym „pewniakiem”. Modele inspirowane stylem retro to „stara” nowość – kiedyś tandetne, dzisiaj eleganckie. Nike Blazer Mid ‘77 Vintage to najlepszy przykład na to, że powrót oldschoolu zupełnie odmienił nasze podejście do tego, co pozornie można nazwać „sportowym obuwiem”.

Ekologiczne sneakersy CARIUMA w kolorze Very Peri

Eko sneakersy? Brzmi jak totalny hit! I właściwie nie tylko brzmi, bo propozycja firmy CARIUMA w kolorze roku Very Peri i Off-White Canvas bije rekordy popularności. Modele są wykonane z ręcznie wytwarzanego płótna z organicznej bawełny oraz posiadają wegańskie wkładki. To doskonała odpowiedź na potrzeby klientów, którym szczególnie zależy na przyszłości naszej planety.  Świadome wybory konsumenckie i najmodniejsze kolory 2022? Jesteśmy za!

Adidas Forum 84 Low Sneaker, czyli sneakersy na rzepy

Czy ktokolwiek z was spodziewał się, że buty na rzepy powrócą? Dla nas to ogromne zaskoczenie, mimo że ich estetyka mówi sama za siebie – są boskie! Sneakersy na rzepy nawet w jednym calu nie przypominają tych kiczowatych trampek, które nosiliśmy w podstawówce.

Wśród najmodniejszych faworytów pojawia się model Adidas Forum 84 Low Sneaker z klasycznymi trzema paskami na bokach, podwyższoną podeszwą, sznurówkami i szerokim pasem na rzepy – to klasyka i innowacja w jednym.

Converse Run Star Hike Platform – wysokie platformy

Nieco niezgrabne, nieoczywiste i stylowe- takie są nowe modele od Converse. Wysokie platformy już od jakiegoś czasu rządzą wśród najmodniejszych propozycji z działu obuwia. Czy można się temu dziwić? Pewnie nie – awangarda ma teraz swoje pięć minut.

Converse Run Star Hike mają bieżnikowaną podeszwę, która ułatwia chodzenie i - wbrew pozorom - nadaje im lekkiego, sportowego wyglądu. Są doskonałą propozycją dla osób, które lubią modę w ekstrawaganckim wydaniu.