Najdroższe świąteczne swetry na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie rządzi się swoimi prawami. W tym czasie możemy pozwolić sobie na odrobinę świątecznego kiczu, słuchanie na okrągło „Last Christmas” czy delektowanie się aromatycznym grzańcem, gdy w telewizji po raz kolejny leci „Kevin Sam w Domu”. Trudno przy tym mówić o jakimkolwiek minimalizmie, zwłaszcza że wszystko to robimy w kolorowych swetrach z reniferami. „Brzydkie” swetry na święta zyskały już miano bożonarodzeniowej tradycji – ale czy wiecie ile mogą kosztować? Najcenniejsze z nich są warte nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów!

Reklama

Świąteczny sweter z Mikołajem od 2 Chainz

Najdroższy świąteczny sweter - 2 Chainz / materiały prasowe Najdroższy świąteczny sweter - 2 Chainz / materiały prasowe

Amerykański raper 2 Chainz połączył siły z jubilerem Avianne&Co w niesamowitym projekcie, który został nazwany „najdroższym na świecie brzydkim swetrem świątecznym” – zwróćcie uwagę na liczbę pojedynczą. Powstała tylko jedna sztuka, którą wysadzono pięćdziesięciokaratowymi diamentami oraz złotem. Sprzedano go na aukcji za 90 tysięcy dolarów, a dochód przeznaczono na cele charytatywne.

 

 

Świąteczny sweter wysadzany kryształami Swarovskiego

30 tysięcy funtów – tyle kosztuje sweter stworzony przez Aidana Libana. Uroczy renifer na tle rozgwieżdżonego nieba został ozdobiony dwoma tysiącami kryształków Swarovskiego oraz przepleciony złotą nitką. Jak mówi sam projektant, chciał stworzyć sweter w „dobrym stylu”. Część dochodów ze sprzedaży również trafiła na cele charytatywne.

- Możesz go nosić, ale jest tak delikatny, że nie wolno go prać – mówił Aiden Liban dla The Sun.

Bożonarodzeniowy sweter od Gucci

Świąteczny sweter GUCCI / GUCCI Świąteczny sweter GUCCI / GUCCI

W projekcie świątecznego swetra Gucci trudno doszukiwać się błyskotek. Mimo to robi ogromne wrażenie. Jest wełniany i klasyczny, oparty na kultowych inspiracjach Bożego Narodzenia. Zaprojektował go sam Alessandro Michele, stawiając na mieszankę charakterystycznych motywów marki, dzianinowe wzory nawiązujące do Świąt oraz mieszankę czerwieni, granatu, złota i bieli. Jego cena to 880 funtów, czyli ok. 4700 złotych.

 

Kaszmirowy sweter ze świątecznym psem od Dolce&Gabbana

Świąteczny sweter Dolce & Gabbana / Dolce & Gabbana Świąteczny sweter Dolce & Gabbana / Dolce & Gabbana

Jeśli kochacie bożonarodzeniowy przesyt, ten sweter z pewnością przypadnie wam do gustu. Model od Dolce&Gabbana został wykonany z kaszmiru, na którym wyszyto ogromną podobiznę psa z czerwonym noskiem i porożami – nowa wariacja na temat Rudolfa. Projekt łączy kultowe kolory  Świąt: zieleń, czerwień, granat oraz oczywiście śnieżną biel. Jego aktualna cena to 19 300 złotych.

(Nie)brzydki sweter na święta Tipsy Elves i Swarovski

Świąteczny sweter zdobiony kryształkami Swarovskiego / materiały prasowe Świąteczny sweter zdobiony kryształkami Swarovskiego / materiały prasowe

Tipsy Elves połączył siły ze Swarovskim, tworząc jeden z najdroższych swetrów bożonarodzeniowych na świecie. Został wykonany z ponad 24 tysięcy indywidualnie ułożonych kryształów, a jego wykonanie zajęło aż 52 pełne godziny. Co więcej, sweter ma w zestawie ramę, dzięki której może stać się ozdobą nie tylko naszej garderoby, ale być może bardziej ściany. Jego cena to 30 tysięcy dolarów.