Kultowe pokazy Victoria’s Secret

Jeszcze kilka lat temu świat mody, show-biznesu i popkultury nie wyobrażał sobie roku bez widowiskowego pokazu Victoria’s Secret. Wydarzenie to ściągało nie tylko ludzi ze świata mody, ale i największe gwiazdy. Bilety kosztowały zawrotne kwoty i wyprzedawały się jak świeże bułeczki.

Reklama

Na wybiegu pojawiały się długonogie modelki o idealnej figurze, które otrzymywały miano Aniołków. Przez lata z Victoria’s Secret związane były takie gwiazdy modelingu jak Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr, Behati Prinsloo czy Candice Swaneopel.

Seksowne kobiety prezentujące bieliznę uwodziły publiczność, uśmiechając się zalotnie, a w tle występowały największe gwiazdy muzyki. Rihanna, The Weekend, Taylor Swift czy Katy Perry – to tylko niektórzy artyści, którzy uświetnili pokazy Victoria’s Secret na przestrzeni lat. 

Pokaz Victoria's Secret 2018 / Getty Images Pokaz Victoria's Secret 2018 / Getty Images

 

Pokazy Victoria’s Secret - kontrowersje i oskarżenia o seksizm 

Cztery lata temu jednak szefowie marki VS podjęli trudną decyzję o zawieszeniu wydarzenia, a wszystko przez krytykę, która spłynęła na firmę. Zaczęło się w 2018 roku, kiedy szef Victoria's Secret, Ed Razek odmówił zatrudnienia modelek plus size i transseksualnych. Jego decyzja odbiła się tak szerokim echem w mediach, że mężczyzna musiał zrezygnować ze swojego stanowiska.

Później pojawiły się doniesienia o molestowaniu wewnątrz Victoria’s Secret, a także o podejrzanych przyjaźniach szefów marki z pedofilem Jeffreyem Epsteinem.

 

Rewolucja w Victoria’s Secret

Po tych skandalach w firmie VS zmieniono kurs o 180 stopni. Pokazy zostały zawieszone, modelkami stały się kobiety z różnych kategorii: transseksualne, homoseksualne, sportsmenki czy z osiągnięciami naukowymi.

Victoria’s Secret budowała na nowo swój wizerunek i, jak się okazuje, jest już gotowa na kolejny krok.

 

Pokazy Victoria’s Secret powrócą jeszcze w tym roku?

Następnym etapem odbudowania swojej pozycji na rynku ma być przywrócenie pokazów bielizny VS, ale zgodnie z nową polityką firmy.

- Będziemy wspierać nową wersję naszego pokazu mody, który ma pojawić się jeszcze w tym roku – mówił dyrektor finansowy Victoria’s Secret, Timothy Johnson. – Zamierzamy więc inwestować w marketing. Zamierzamy inwestować w naszą przyszłość – podkreślił.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie oznaczać ma wspomniana „nowa wersja pokazu”. Magazynowi „People” udało się jednak uzyskać lakoniczną informację od przedstawicieli Victoria’s Secret, że „show będzie odzwierciedlał nową misję marki w kierunku integracji”.