Vacheron Constantin zaprezentował nową wersję Patrimony Retrograde Day-date

Vacheron Constantin to jedna z tych marek zegarków, która stawia nie tylko na absolutną perfekcję, ale także na ponadczasowość swoich konstrukcji. Dlatego design jej czasomierzy jest przede wszystkim uniwersalny, tak że można być pewnym, że to, co jest w modzie dziś, będzie modne także za 20 i 50 lat. W głównej mierze wiąże się to z tym, że Vacheron stroni od eksperymentów stylistycznych, a jego projekty odwołują się do sprawdzonych i ikonicznych wzorców sięgających różnych epok istnienia manufaktury (założono ją w 1755 r.!).

Reklama

Zaprezentowana na przełomie marca i kwietnia nowa wersja modelu Patrimony Retrograde Day-date nie jest pod tym względem wyjątkiem. Stylistyka zegarka inspirowana jest modelami z lat 20. i 30. XX wieku, a nowy, łososiowy cyferblat wykonany z 18-karatowego, różowego złota jedynie podkreśla tę elegancję. W tym przypadku został uzupełniony o kopertę wykonaną z platyny, a to połączenie jest jednym z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów.

Łososiowy Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-date, fot. mat. prasowe Łososiowy Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-date, fot. mat. prasowe

Złoto – w tym przypadku białe – znajduje się także na wskazówkach minut i godzin, a niebieskie wskazówki datownika i dnia tygodnia wykonane zostały z nierdzewnej stali. Wszystkie te elementy są z kolei delikatnie zaoblone na modłę czasomierzy z lat 50. XX wieku.

Model charakteryzuje się także przezroczystym deklem, przez który widać pracę samonakręcającego się mechanizmu 2460 R31R7/3 – oczywiście opracowanego i zbudowanego ręcznie przez zegarmistrzów Vacheron Constantin. Rezerwa jego mocy wynosi około 40 godzin, a niezwykłym detalem jest rotor kształtem przypominający krzyż maltański, symbol marki.

Przy takim poziomie dopracowania szczegółów nie będzie niczym zaskakującym, że Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-date dostępny jest w ograniczonej ilości i za cenę na żądanie. Nie mamy jednak wątpliwości, że kolekcjonerzy byliby w stanie zapłacić za niego dowolną kwotę.

Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-date – dokładna specyfikacja

Rotor zegarka Patrimony Retrograde Day-date, fot. mat. prasowe Rotor zegarka Patrimony Retrograde Day-date, fot. mat. prasowe

Model: Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-date

Nr referencyjny: 4000U/000P-H003

Wymiary koperty: średnica 42,5 mm, grubość 9,7 mm, platyna

Cyferblat: 18-karatowe, różowe złoto w kolorze łososiowym

Wodoodporność: 30 m (3 bary)

Mechanizm: Vacheron Constantin 2460 R31R7/3

Rezerwa mocy: 40 godzin

Komplikacje: godziny, minuty, kalendarz wsteczny z dniami tygodnia, datownik

Cena: na żądanie