RM 88 Automatic Tourbillon Smiley - nowy zegarek Richard Mille

Popularność emotikonu znanego jako „Smiley Face” – uśmiechniętej buźki umieszczonej w żółtym kole otoczonym czarnym okręgiem – rozpoczęła się jeszcze w latach 50. XX wieku. Jednak dopiero w październiku 1971 r. twórca kultowej ikony Franklin Loufrani zastrzegł ją jako oficjalny znak towarowy.

Reklama

To właśnie na cześć tego wydarzenia szwajcarski producent luksusowych czasomierzy Richard Mille postanowił stworzyć swój najnowszy zegarek – RM 88 Automatic Tourbillon Smiley. Prace nad projektem trwały przeszło trzy lata, ale ostateczny produkt jest wprost olśniewający i jest najlepszym świadectwem kreatywności i zaawansowania technologicznego marki Richard Mille.

RM 88 Automatic Tourbillon Smiley - parametry zegarka

Wnętrze zegarka udekorowane jest całą serią mikroskopijnych płaskorzeźb, wśród których znajduje się kwitnący kwiat, tęcza, słońce, ananas, kwitnący kaktus, chmura czy flaming.

Centralnym punktem cyferblatu jest natomiast pokryty warstwą żółtego złota wspomniany „Smiley Face” . Symbol uśmiechniętej buźki pojawia się także na koronce czasomierza, a wszystkie te mikroskopijne elementy znajdujące się w zegarku zostały zaprojektowane i wykonane przez artystę Oliviera Kuhna.

Poza niespotykanym designem swoich zegarków, marka Richard Mille słynie także z niezwykłego zaawansowania technologicznego swoich konstrukcji, a RM 88 Automatic Tourbillon Smiley nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Koperta czasomierza wykonana jest z białej ceramiki, z kolei mechanizm w 90 proc. z tytanu klasy piątej pokrytego czarną i złotą warstwą lakieru nakładanego w formule PVD oraz 6 proc. aluminium i 4 proc. wanadu. Kombinacja tych materiałów powszechnie wykorzystywana jest w przemyśle lotniczym, kosmicznym i samochodowym.

Sam mechanizm to z kolei „szkieletowany”, automatyczny tourbillon, wskazujący trzy podstawowe jednostki czasu: godziny, minuty oraz na osobnej tarczy – sekundy. Konstrukcja ta została oznaczona symbolem CRMT7, a firma Richard Mille zaprojektowała ją specjalnie z myślą o zegarku RM 88.

Czasomierz RM 88 Automatic Tourbillon Smiley pojawi się na rynku w ściśle limitowanej liczbie jedynie pięćdziesięciu egzemplarzy, jego cena nie została jednak jak na razie podana, choć w przypadku Richard Mille będzie ona szła z pewnością w setki tysięcy dolarów.