Japońska marka Uniqlo wkracza na polski rynek

Już od jakiegoś czasu słyszeliśmy o tym, że japońska sieć odzieżowa Uniqlo planuje rozwinąć swoją działalność na polskim rynku. Dziś wiemy już na pewno, że to prawda. Pierwszy polski salon Uniqlo otworzy się w Warszawie!

Reklama

Uniqlo to kultowa japońska marka odzieżowa. Charakteryzują ją niezwykle proste, ponadczasowe projekty, co można uznać za szczególnie cenne w dobie powszechnego minimalizmu.

 

Szacuje się nawet, że jest w stanie wygenerować roczne dochody równe 19 miliardów dolarów, co czyni markę jednym z największych konkurentów dla znanych sieciówek, w tym Zary, H&M czy Stradivariusa. Teraz powalczy także o polskich klientów.

- Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli nawiązać bardziej bezpośrednie relacje z polskimi klientami i przybliżyć im LifeWear —markę, która czerpie z wartości głęboko zakorzenionych w japońskiej kulturze, takich jak trwałość, prostota i wysoka jakość — mówi europejski szef Uniqlo - Taku Morikawa - cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Początkowo informacje o otwarciu się Uniqlo w Polsce były raczej nikłe. Dziś wiadomo już, że pierwszy sklep pojawi się w samym sercu Warszawy! 

WARSZAWA: Pierwszy sklep Uniqlo w Polsce

Miejscem, w którym otworzy się pierwszy sklep Uniqlo w Polsce, będą Domy Towarowe Wars Sawa Junior, mieszczące się przy ul. Marszałkowskiej 104/122. Łączna wielkość salonu obejmuje cały parter i górne piętro. Co więcej, początkowo  marka otworzy się jako pop-up store.

- Domy Towarowe Wars Sawa Junior to doskonałe miejsce dla najpopularniejszych międzynarodowych marek, które debiutują na polskim rynku. Nasza śródmiejska lokalizacja jest wyjątkowa - w sąsiedztwie głównych węzłów transportowych, dzielnic biznesowych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Jesteśmy przekonani, że to doskonałe usytuowanie dla Uniqlo. Poprzez współpracę z takimi markami chcemy przyciągnąć nowe pokolenie klientów, które ceni szczere relacje z markami i bezpośrednie doświadczanie ich oferty handlowej – mówi Scott Dwyer, Group Managing Director firmy będącej właścicielem Domów Towarowych Wars Sawa Junior.

Konkretna data otwarcia Uniqlo w Warszawie nie jest póki co znana. Wiemy natomiast, że najprawdopodobniej do wydarzenia dojdzie już jesienią 2022 roku.