Papież Franciszek oddaje swój zegarek na aukcję charytatywną 

Ulubiony zegarek papieża Franciszka? To nie Rolex czy Patek Philippe, ale klasyczny Swatch, który możemy kupić już za około 300 zł. 

Reklama

Teraz papieski zegarek trafił na aukcję organizowanej przez fundację stypendialnej imienia Briana LaViolette. Choć nie należy do czasomierzy z najwyższej półki, na aukcji może osiągnąć zawrotną wartość! 

Tradycyjny Swatch z czarnym paskiem i białą tarczą towarzyszył papieżowi Franciszkowi podczas wielu spotkań z głowami państw, działaczami społecznymi i wielu zasłużonymi osobami. 

A jednak gdy jeden z dawnych przyjaciół papieża z fundacji im. Briana LaViolette skontaktował się z przedstawicielami Watykanu, aby zapytać, czy nie chcieliby przeznaczyć jakichś przedmiotów na nadchodzącą aukcję "Once Upon A Time Watch Project", papież Franciszek bez wahania zaproponował właśnie swój ulubiony zegarek.

Papieski zegarek to najdroższy Swatch na świecie?

Brian LaViolette Scholarship Foundation Brian LaViolette Scholarship Foundation

Aukcja charytatywna "Once Upon A Time Watch Project" fundacji im. Briana LaViolette trwa do 30 listopada 2022 roku.

W momencie, w którym pisany jest ten artykuł, zegarek Swatch papieża Franciszka licytowany jest już na kwotę 15 tysięcy dolarów, choć szacuje się, że ostatecznie osiągnie cenę oscylującą w okolicach 100 tysięcy dolarów!

Oczywiście zegarek - ze względu na sławę poprzedniego właściciela - ma przede wszystkim wartość kolekcjonerską. Oprócz zegarka, nowy właściciel otrzyma również list podpisany przez osobistego sekretarza Papieża - ks. Fabio Salerno potwierdzającego autentyczność zegarka.

Warto dodać, że na aukcji fundacji im. Briana LaViolette pojawiły się także inne zegarki należące do znanych polityków i celebrytów, m.in. Randalla Parka, Kenny’ego Rogersa, Duke’a Mike’a Krzyżewskiego, Candoleezy Rice’a czy Masona Crosby’ego.