Modne paznokcie na jesień 2023: Precyzyjny ukraiński manikiur

Widzieliśmy już mani w stylu włoskiego Aperola, paznokcie w rytmie energetycznej aury, a także zdobienia w stylu Małej Syrenki. Jak to jednak bywa z trendami, mijają szybciej niż pory roku.

Reklama

Ostatnio hashtag #ukrainiannails na TikToku osiągnął ponad 70 milionów wyświetleń, co oznacza, że mamy do czynienia z nowym mani - hitem. Co kryje się pod tą nazwą?

Kto choć raz był w ukraińskim salonie mani, z pewnością docenił idealnie opracowane skórki, wygładzoną powierzchnie paznokcia, trwałość stylizacji i brak choćby najmniejszej skazy. To właśnie kwintesencja ukraińskich paznokci. Ukrainian manicure słynie z perfekcyjnej techniki i precyzji.


- Mamy bardzo wysokie standardy, jeśli chodzi o usługi beauty. Ukrainian manicure jest właśnie przykładem najwyższych standardów w stylizacji paznokci - tłumaczy Yana Galiyeva, założyciela nail bar so. shell w Londynie.

Ukraiński mani: Idealne skórki i gładka płytka to podstawa stylizacji

Koncentrując się na szczegółowej pielęgnacji skórek, ukraiński manicure ma na celu zapewnienie stylizacji najwyższej jakości. Skórki są odsuwane, obrabiane frezarką, a następnie wycinane cienkimi, niezwykle precyzyjnymi nożyczkami. W ukaińskim salonie raczej nie zobaczymy cążków.

W ukraińskim manikiurze istotna jest także sama płytka paznokcia – jeśli nasza naturalna jest pofałdowana i nierówna, stylistyki wyrównają ją do perfekcji.

Ta dokładna technika oznacza dobrze przygotowaną powierzchnię paznokcia, co przekłada się na czystą aplikację, a także trwałość samego mani. Ukraiński mani można utożsamiać ze słowem „precyzyjny”.

W przypadku ukraińskiego manikiuru lakier – najczęściej hybrydowy – rozprowadzany jest po całej płytce paznokcia, aż pod same skórki. W odróżnieniu od włoskiego mani, w ukraińskiej wersji nie znajdziemy żadnych prześwitów. Z kolei w popularnej rosyjskiej stylizacji paznokcia, która również słynie z doskonałej precyzji, lakier wprowadzany jest pod skórki.

 

Trwały ukraiński manikiur - wytrzyma nawet 4 tygodnie 

W ukraińskim manicure rzadko zdarzają się odpryski, zapowietrzenia i złamania paznokcia. Stylizacja paznokcia jest trwała, przez co można nieco wydłużyć okres uzupełnienia. Ukraiński mani wytrzyma 4 tygodnie. W przypadku kolorów „nude” odrost nie będzie rzucał się z oczy. Fanki minimalizmu ucieszy fakt, że ukraińskie salony mani bardzo chętnie pracują na samych bazach, nadając paznokciom naturalny, zdrowy i uniwersalny wygląd.