Trendy na wiosnę 2022: Róż na policzkach i nie tylko

Róż, róż i jeszcze raz róż – w tym roku ciemne bronzery zastąpią delikatne rumieńce, zupełnie takie, jak te, które pojawiały się na naszych twarzach, kiedy byliśmy jeszcze dziećmi. Tym razem jednak różowa poświata nie będzie zdobiła wyłącznie policzków.

Reklama

Era różu rozpoczęła się już dawno, ale gdy na szczycie urodowych trendów stanęło konturowanie, świat zepchnął go na drugi plan. Moda ma jednak to do siebie, że uwielbia powroty. I my także je uwielbiamy.

Noszony wysoko na kościach policzkowych, niżej w okolicy policzków, na klatce piersiowej czy wokół ust – przedstawiamy 8 sposobów „na róż”, dzięki którym nasz makijaż dorówna najpopularniejszym „it girls”.

1. Delikatny pasek na środku nosa

Rozprowadzenie cieniutkiego paska różu na środku nosa ma pozostawić efekt naturalnej reakcji na słońce. Następnie przesuwamy pędzel od skroni do skroni, podążając za kośćmi policzkowymi. Ważne jest jednak to, aby kolor nie był równy na każdej linii.

Zacznij od zewnętrznego wierzchołka kości policzkowej, wprowadzając powoli coraz więcej koloru w kierunku środka i ponownie rozjaśniaj go ku wewnętrznemu wierzchołkowi, idąc przez nos aż po wewnętrzny wierzchołek po drugiej stronie twarzy.

2. Owalne jabłka na policzkach

Kolejnym sposobem noszenia różu jest skoncentrowanie pigmentu na górze środkowej części policzka. Owalny kształt stworzony za pomocą pędzla powinien podążać za naturalną krzywizną kości policzkowej.

Unikajmy natomiast wychodzenia pędzlem poza naturalne linie uśmiechu.

3. Róż poniżej dolnej linii rzęs

Naturalny makijaż to domena tegorocznych trendów, dlatego kolejny trik na róż będzie opierał się na wysokich partiach policzka. Aby go wykonać, połóż produkt na szerokość małego palca poniżej dolnej linii rzęs, zaczynając od środka źrenicy i skupiając się na szczytach kości policzkowych.

Pamiętaj jednak o ostrożności, aby efekt nie przypominał reakcji alergicznej.

 

4. Rumieniec „po nartach”

Zdarzyło wam się kiedyś opalić twarz na stoku? Tego efektu potrzebujemy! Jednym równomiernym ruchem pędzla tworzymy miękką linię od kości policzkowej, przez każdą krawędź twarzy. Aby uzyskać bardziej subtelny efekt, wybierz odcień bliższy twojemu naturalnemu zarumienieniu skóry.

5. Zaróżowione usta

Zdarzyło wam się kiedykolwiek nałożyć odrobinę różu wokół ust? Trik polega na delikatnym wciskaniu w tę okolicę odrobiny błyszczyka, różowej pomadki lub balsamu. Ważne jest jednak to, aby skupiać kolor przede wszystkim na środku dolnej i górnej wargi, rozpraszając go powoli po krawędziach.

6. Rumieniec wokół linii włosów

Nałożenie różu od skroni w kierunku linii włosów nie wygląda już tak naturalnie, jak poprzednie propozycje, ale z pewnością sprawdzi się w przypadku wieczornych wyjść. To prosty sposób na wysmuklenie twarzy i dodanie jej głębi.

7. Róż na dekolcie

Po nałożeniu różu na szyję, pozostałość produktu rozprowadź równomiernie na środku klatki piersiowej. Ten letni blask z pewnością doda ci dziewczęcego uroku.

8. Blendowanie różu i bronzera

Jeśli zależy ci na osiągnięciu efektu trójwymiarowości, nałóż na szczyt kości policzkowych róż, a zaraz pod nim bronzer. Następnie dokładnie zblenduj oba kolory. Pozostałości na pędzlu możesz także wykorzystać na szczycie nosa.