Trendy 2022: Makijaż jak anielskie skrzydła 

Trendy makijażowe zmieniają się w mgnieniu oka. Fanki awangardy z pewnością docenią angel make up lub fairy-wing eyeliner, czyli makijaż, który wygląda jak migoczące skrzydła wróżki! 

Reklama

Fantazyjne kształty, delikatna kreska skupiona na zewnętrznym kąciku oka i niesamowite wzory makijażu à la skrzydła wróżki lub skrzydła anioła sprawiają, że całość wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki.

Wizażystki zwykle decydują się przy tym na eyeliner w kolorze klasycznej bieli, ale w rzeczywistości możemy pokusić się o znacznie więcej. Mnóstwo influencerek wykorzystuje przy tym makijażu cienie, które wypełniają przestrzeń powieki pomiędzy kreską a linią rzęs.

Skrzydła anioła - jak wykonać makijaż? 

W przeciwieństwie do poprzednich trendów dotyczących makijażu, tym razem linia stworzona eyelinerem nie jest jednolita ani gładka – inspiracje, które możemy znaleźć na Instagramie czy Pintereście udowadniają nam, że fairy-wing eyeliner lub skrzydła anioła to jeden z najbardziej artystycznych makijaży.

Każdy tworzy go na swój własny sposób, wykorzystując indywidualne umiejętności i wyobraźnię. 

Do wykonania podstawowej i najprostszej wersji fairy-wing eyeliner lub skrzydeł anioła będzie nam potrzebny jedynie eyeliner i ewentualne dodatki w formie cieni do powiek lub kolorowego eyelinera.

 

Oko à la skrzydła anioła - krok po kroku: 

1. Na samym początku podkreśl linię wodną za pomocą białej kredki.

2. Sięgnij po eyeliner. Precyzyjną końcówką wyrysuj trójkąt w kącikach oczu tak, aby nieco przeciągnąć jego długość. Dzięki temu oczy uzyskają kształt migdałka.

3. Teraz przejdź do zewnętrznego kącika oczu. Przez całą długość powieki przeciągnij dosyć grubą kreskę. Następnie połącz ją kreską na przedłużeniu dolnej powieki i poprowadź w górę równolegle do brwi.

4. Od zewnętrznego końca kreski poprowadź eyelinerem równoległą linię do połowy powieki.

5. Całość możesz ozdobić cieniem, który wypełni przestrzeń pomiędzy liniami eyelinera lub bliźniaczymi liniami eyelinera w innych kolorach.

Jeśli szukasz inspiracji do wykonania magicznego makijażu à la skrzydła anioła lub skrzydła wróżki, zajrzyj do naszej galerii!