Gucci Bambaoo Bag powraca 

Alessandro Michele - dyrektor kreatywny Gucci - postanowił wskrzesić do życia historyczną torebkę Bambaoo Bag, by stała się częścią renomowanego projektu Gucci Beloved, który tworzy połączenie pomiędzy przeszłością, teraźniejszością a przyszłością, reprezentując dziedzictwo jednego z najsłynniejszych domów mody na świecie.

Reklama

Nowy projekt Gucci - Bambaoo 1947 - stał się bohaterem filmów, obrazów i fotografii utalentowanych artystów z całego świata. Wśród nich pojawili się fotografowie: Maddalena Arcelloni, Lou Escobar, Katya Mayer, Theo Liu Xiangyu, Cho Gi-Seok i Suzanne Saroff oraz artyści: Nico Ito, Samson Bakare i Everett Glenn.

Każdy ze współpracujących twórców przedstawił własną wersję Gucci Bambaoo 1947. Torebka stała się tym samym głównym bohaterem oryginalnych filmów, abstrakcyjnych fotografii, ilustracji czy komiksów.

Modne torebki: Gucci Bambaoo 1947 

By zrozumieć fenomen bambusowej torebki Gucci, musimy cofnąć się do 1947 roku, kiedy to założyciel domu mody Guccio Gucci z pomocą wizjonerskich rzemieślników zdecydował się użyć jako uchwytu do nowego modelu torebki lekkiego i trwałego bambusa. Od tej pory stał on się już pewnego rodzaju emblematem, a sama Bambaoo Bag zapisała się w historii jako innowacyjna ikona mody.

Niegdyś nosiły ją największe hollywoodzkie  gwiazdy. Teraz Bambaoo 1947 rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. 

Nowa Bambaoo 1947 wyróżnia się wymiennymi skórzanymi paskami, a także dostępna jest w różnych rozmiarach i kolorach. Twórcy zapewniają, że projekt charakteryzuje się tym samym poziomem wykonania co oryginał.