Kopia sukni księżnej Diany w filmie "The Silent Twins"

Jedwab w kolorze kości słoniowej, 10 tysięcy pereł i cekinów oraz diamentowa podkowa z 18-karatowym złotem – suknia księżnej Diany jest jednym z najbardziej ikonicznych projektów, jakie kiedykolwiek powstały, a próba stworzenia jej repliki to – delikatnie mówiąc – prawdziwy sprawdzian dla wszystkich, którzy podejmują się tego zadania.

Reklama

Jednym z projektantów, którzy postanowili podjąć "krawiecką rękawicę" był Tomasz Ossoliński. Katarzyna Lewińska, kostiumografka filmu „The Silent Twins”, właśnie jego poprosiła o pomoc w stworzeniu sukni ślubnej do jednej ze scen. 

W przypadku „The Crown 4” zadanie projektantki Amy Roberts było nieco inne. Ślub księżnej Diany i księcia Karola stanowił jedną z głównych scen serialu. Nic dziwnego więc, że przedsięwzięcie wiązało się z ogromnym rozmachem.

Tomasz Ossoliński natomiast miał zaprojektować suknię księżnej Diany do jednej z niewielkich scen „The Silent Twins”, w której jedna z głównych bohaterek paraduje w ikonicznej kreacji w swoich wyobrażeniach.

- Nie zmieniło to mojego podejścia do procesu jej powstawania. Chciałem odwzorować ten ikoniczny projekt ze ślubu Diany i Karola jak najidealniej. Do filmu szyje się inaczej, pod kamerę, można coś poudawać, ale mnie zależało, by w formie i w detalu zbliżyć się jak najbardziej do oryginału. Krok po kroku realizowałem więc swój plan. Postanowiłem, że suknię uszyję sam. Chciałem się zmierzyć z tym wyzwaniem osobiście, pobawić kostrukcją i różnymi smaczkami w wykończeniu – czytamy na Instagramie Tomasza Ossolińskiego.

Tomasz Ossoliński i kopia sukni księżnej Diany

I jak możemy się domyślać,  trudności w stworzeniu projektu nie brakowało. Z powodu pandemii Tomasz Ossoliński nie miał spotkania się z aktorką, dla której go tworzył – Letitią Wright – ani w Polsce, ani w Wielkiej Brytanii.

Poza tym, nie dysponował nawet namiastką oryginalnego wzoru sukni ślubnej księżnej Diany i nie miał możliwości skontaktowania się z jej twórcami. Nie mówiąc już o tym, że samo skompletowanie materiałów zajęło mu ponad dwa tygodnie.

Kolejny tydzień skupiał się wyłącznie na zbudowaniu 7,5-metrowego trenu.

 

Suknia ślubna księżnej Diany w „The Silent Twins”

Efekty pracy Tomasza Ossolińskiego aktualnie możemy podziwiać na jego Instagramie oraz oczywiście w filmie „The Silent Twins”, którego polska premiera odbyła się 21 października 2022 roku.

Scenę z udziałem repliki sukni ślubnej księżnej Diany zrealizowano na Zamku Królewskim w Warszawie. Sam projekt dopełnia bukiet ślubny stworzony przez duet Kwiaty & Miut.