Tom Ford sprzedaje dom mody Toma Forda? 

Luksusowe ubrania, okulary przeciwsłoneczne, perfumy czy kosmetyki do makijażu – to tylko kilka przykładów produktów sygnowanych logiem TOM FORD. Każdy z nich ceniony jest na rynku za niezwykłą jakość i design. Twórcą tego imperium luksusu jest pochodzący z Teksasu projektant, który swoją markę modową założył ZALEDWIE 17 lat temu, po odejściu ze stanowiska dyrektora kreatywnego Gucci.

Reklama

To modowe rozstanie wywołało spore zamieszanie w świecie mody, ale fani Toma Forda nie musieli długo czekać na wielki powrót projektanta. W 2005 roku Tom Ford założył własny dom mody, a pierwszą kolekcją, którą stworzył, były okulary przeciwsłoneczne.

Prawą ręką Toma Forda w tworzeniu modowego biznesu był Domenico De Sole, który odszedł z domu mody Gucci w tym samym czasie, co amerykański projektant. Przez kilkanaście lat tej modowej parze udało się stworzyć prawdziwe królestwo stylu, o którym śniło wielu fanów mody na całym świecie.

 

Ile jest warta marka Toma Forda? 

W maju 2022 Tom Ford ogłosił, że rezygnuje  funkcji przewodniczącego CFDA. Teraz amerykańskie media donoszą, że projektant planuje sprzedać swoją markę. Jak podaje Bloomberg, projektant już rozmawia z przedstawicielami Goldman Sachs, by odpowiednio wycenić swoje modowe imperium. Zdaniem ekspertów marka Tom Ford może być warta nawet KILKA MILIARDÓW DOLARÓW!

Szczegóły dotyczące finansów marki Tom Ford nie są upublicznione, więc trudno oszacować, czy właśnie tyle wart jest dom mody Toma Forda. Możemy się jednak domyślać, że firma, która ma tak rozbudowaną ofertę produktów (odzież, okulary, kosmetyki, akcesoria itp.) i taką renomę warta jest wielu zer!

Na ten moment nie jest również jasne, czy Tom Ford byłby zaangażowany w dalszą działalność firmy, także po jej sprzedaży, czy całkowicie wycofałby się z prowadzenia domu mody. Oczywiście ta druga opcja byłaby dla fanów projektanta sporym ciosem, ale Tom Ford, który pod koniec sierpnia tego roku skończy 62 lata, wielokrotnie udowadniał, że może realizować się w wielu dziedzinach sztuki.

 

Tom Ford - reżyser 

Wystarczy wspomnieć chociażby o jego reżyserskim debiucie w 2009 roku, kiedy to za film „Samotny mężczyzna” z Colinem Firthem zdobył nominację do Oscara. W 2015 roku nakręcił kolejny film „Nocturnal Animals” z Amy Adams i Jakem Gyllenhaalem, który również był bardzo dobrze oceniony przez znawców kina. Być może zatem to właśnie Hollywood będzie kolejnym przystankiem w karierze Toma Forda?