Jak odnieść sukces? Są dwie szkoły. Pierwsza sugeruje, żeby robić to, co robią najlepsi, ale lepiej. Druga sugeruje, żeby wymyślić coś na nowo. I właśnie ten drugi pomysł przyświecał firmie TAG Heuer, która stworzyła zegarek sportowy Monaco. Na czym polega jego wyjątkowość? Jest kanciasty.

Reklama

TAG Heuer Monaco – krótka historia

Żeby zrozumieć na czym polega wyjątkowość tego modelu, należy cofnąć się w czasie. Dokładniej do roku 1969, kiedy to Monaco zadebiutował. Nazwa jak łatwo się domyślić odnosi się do wyścigu Formuły 1 w tym wyjątkowym państwie. Jednak nazwa nazwą. Kluczem do sukcesu był kształt. Monaco posiadało i w dalszym ciągu posiada kwadratową kopertę.

TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition / materiały prasowe TAG Heuer TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition / materiały prasowe TAG Heuer

Jednak w połowie lat 70. firma zrezygnowała z dalszej produkcji modelu. Zainteresowanie nie zmalało, a wręcz wzmogło się. Ostatecznie Monaco powróciło na rynek w 2003 roku, ale odświeżone. Zmieniono mechanizm, jednakże formę pozostawiono.

 

TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition – hołd dla francuskich aut sportowych sprzed 100 lat

Przez ostatnie lata TAG Heuer pokazał wiele wariantów tego sportowego zegarka. Teraz przyszła pora na kolejną odsłonę „Racing Blue”.

Czym ta generacja wyróżnia się na tle wcześniejszych? Głównie kolorem, który nawiązuje do koloru zespołów, które startowały w wyścigach samochodowych. Najczęściej wykorzystywany był przez Bugatti.

Tutaj trzeba nadmienić, że każdy kraj przed II Wojną Światową, który startował w wyścigach samochodowych miał przypisany do siebie kolor: zielony – Wielka Brytania, srebrny – Niemcy, czerwony – Włochy i wreszcie błękitny – Francja.

TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition / materiały prasowe TAG Heuer TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition / materiały prasowe TAG Heuer

Sam zegarek ma klasyczny układ. Wykonany jest z tytanu, a po jednej stronie ma dwa przyciski stopera, a po drugiej koronkę.

Na srebrnej tarczy dostrzec można dwie mniejsze tarcze w kolorze Racing Blue, a także kropki w tym samym odcieniu. Trzecim kolorem wprowadzonym do czasomierza, jest kolor żółty, który znajduje się na wskazówce sekundowej oraz na godzinie 12. Całość zamyka szkło szafirowe.

Od wewnętrznej strony można obserwować pracę automatycznego mechanizmu poprzez szklany dekiel.

W sumie zostanie wyprodukowanych jedynie 1000 sztuk TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition. Cena za zegarek to 40.450 zł.