Timothée Chalamet nowym ambasadorem Chanel

Timothée Chalamet został właśnie ambasadorem Chanel, dołączając tym samym do bardzo krótkiej listy „męskich twarzy” francuskiego domu mody. Znajduje się na niej Brad Pitt, który ponad 10 lat temu jako pierwszy mężczyzna w historii reklamował Chanel No. 5., a także Pharell Williams, który kilka lat temu współpracował z Chanel przy tworzeniu pierwszej kolekcji unisex.

Reklama

Timothée Chalamet nowym ambasadorem Chanel / materiały prasowe Timothée Chalamet nowym ambasadorem Chanel / materiały prasowe

Spekulacje, że to Timothée Chalamet będzie nowym ambasadorem marki Chanel pojawiły się już w kwietniu tego roku, kiedy to aktor został przyłapany na kręceniu reklamy BLEU DE CHANEL w Nowym Jorku. Jednak dopiero teraz legendarny francuski dom mody potwierdził swoją współpracę z Timothéem Chalametem.

BLEU DE CHANEL - nowa kampania stworzona przez Mario Sorentiego i Martina Scorsese 

Zarówno aktor, jak i sama marka, kilka godzin temu wrzucili na swoje profile na Instagramie zdjęcia zrealizowane do nowej kampanii BLEU DE CHANEL przez Mario Sorentiego. Na profilu Chanel pojawił się dodatkowo film, w którym główną rolę grają zapach i… hipnotyzujące spojrzenie Timothée Chalameta. Autorem wideo jest sam Martin Scorsese!

Warto dodać, że 27-letni Timothée Chalamet po raz pierwszy w swojej karierze został oficjalnym ambasadorem domu mody. Jednocześnie dla Chanel to również zupełnie nowy rozdział, w którym marka chce skupić się na dotarciu do młodszego pokolenia klientów. Dowodem na to jest nie tylko podpisanie kontraktu z Timotheem Chalametem, ale również wybranie Whitney Peak na nową twarz zapachu Coco Mademoiselle.

Kampania z udziałem aktora dedykowana jest na jesień 2023 roku.