Otrzymała w spadku starą suknię. Dziś warta jest fortunę 

Moda „z drugiej ręki”, projekty vintage i wszystkie inne ubrania z historią są dziś bezprecedensowo na topie, a każda przygoda związana z poznawaniem i odkrywaniem modowych perełek jest wprost zachwycająca - zwłaszcza gdy mamy do czynienia z egzemplarzem, który niegdyś budował historię naszej rodziny...

Reklama

Adeline Vining jako jedyna wnuczka swojej babci otrzymała w spadku sukienkę, która od 25 lat leżała zamknięta w walizce na strychu. Pewnego dnia postanowiła jednak podzielić się swoją (już) własnością z użytkownikami TikToka. 

@adelinevining

Genuinely blown away that I get to call this dress mine, but I’ve been waiting 25 years to wear it 😭💔 #ootd #vintagestyle #christiandior #vintagecouture #couture #styling #grwm #storytime #ballgown #dior #50s

♬ Little Things - Adrian Berenguer

 

Kreacja posiadała metkę z logo "Christian Dior", ale nie było pewności co do jej autentyczności.  Mimo wszystko, grafitowy model wykonany z aksamitu i jedwabiu wyglądał niesamowicie elegancko i luksusowo, dlatego nowa właścicielka chciała dowiedzieć się o nim nieco więcej. Zrobiła to przez TikToka. I ku jej zaskoczeniu, plan wypalił. 

Filmik z suknią stał się niesamowicie popularny. Do tej pory obejrzało go już 7,5 mln osób! Jedną z nich był historyk mody i aukcjoner – Henry Wilkinson – który zauważył, że projekt przypomina rewolucyjne suknie Christiana Diora z 1947 roku.

 

Suknia vintage Christiana Diora

Po jakimś czasie Adeline Vining otrzymała od znawcy realny profil sukni. Okazało się, że pochodzi z kolekcji jesień/zima 1949 domu mody Dior i - co więcej - była projektowana przez samego Christiana Diora! Oznacza to, że model jest niesamowicie cennym modowym artefaktem.

Henry Wilkinson oszacował wartość sukni na 190 tysięcy złotych, a Adeline Vining rozpoczęła własne rodzinne śledztwo. Po przeanalizowaniu tysiąca zdjęć udało jej się ustalić, że babcia nosiła suknię jeszcze rok przed śmiercią. 

- Nie chcę czarować, ale za każdym razem, gdy ją zakładam (co oczywiście nie zdarza się często), dzieje się coś niesamowitego. Myślę, że może jest podszyta magią?  Z pewnością to *najdoskonalsza sukienka*- czytamy na Instagramie Adeline Vining. 

Aktualnie Adeline Vining zastanawia się nad ofiarowaniem sukni Diora do muzeum. Jak wyglądał ten model w latach 60.?  Wprost niesamowicie - musicie to zobaczyć!

@adelinevining

We found a photo! This is SUCH an amazing journey to be on, and I’m so happy to be able to share it with you 🥰 #vintagecouture #dior #diordress #diortok #grandmasclothes #vintagedior #thediordress #storytime

♬ Adventure - Piano Version - Scott Vining