Tiffany & Co. i nowy plan walki z kryzysem klimatycznym

Tiffany & Co. przyspiesza realizację swoich planów związanych z walką ze zmianami klimatycznymi. W opublikowanym w połowie listopada komunikacie prasowym marka zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów cieplarnianych do 2040 r. i redukcji emisji w 70 proc. do 2030 r.

Reklama

Tiffany chce wyeliminować emisje na poziomie swoich własnych operacji biznesowych tj. prowadzenia butików, biur, centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych, a także na poziomie swojej zewnętrznej sieci dystrybucyjnej.

Plan marki opiera się natomiast na Science Based Targets Initiative, inicjatywie, której celem jest pomoc firmom w zakresie osiągania celów redukcji emisji w oparciu o naukowe rozwiązania.  

„Cel ten będzie znaczącym kamieniem milowym w kierunku osiągnięcia przez Tiffany & Co. celu zerowej emisji netto, który obejmie 90-procentową redukcję emisji do 2040 r. Pozostałe 10 proc. zostanie zneutralizowane przez wysokiej jakości usuwanie dwutlenku węgla dzięki rozszerzonym inwestycjom Tiffany & Co. w ekologiczne rozwiązania”, czytamy w komunikacie na stronie marki.

Jak Tiffany chce walczyć z kryzysem klimatycznym?

Wśród swoich najważniejszych inicjatyw zmierzających w kierunku całkowitej redukcji emisji gazów cieplarnianych Tiffany & Co. wymienia przede wszystkim pozyskiwanie drogocennych metali takich jak złoto, srebro i platyna w 100 proc. z recyklingu.

Ponadto marka chce inwestować w zrównoważone środki transportu, budować i modernizować swoje siedziby w zgodzie z duchem eko, a także do 2030 r. korzystać w 100 proc. z energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł. W 2021 r. Tiffany & Co. korzystała już z takiej energii w 89 proc., czytamy w komunikacie.

- Tiffany & Co. uważa, że ​​zerowa emisja netto w przyszłości jest nie tylko możliwa — jest to pilny priorytet. Poza wspomnianymi wysiłkami marka będzie nadal opowiadać się za odpowiedzialnymi działaniami na rzecz klimatu w całym łańcuchu dostaw i szerzej rozumianej branży jubilerskiej - zadeklarował producent.