Modne buty 2023: The Big Reed Boot MSCHF

Zaprojektowane przez bardzo prowokacyjny nowojorski kolektyw MSCHF nieco głupkowate i kreskówkowe The Big Red Boot stały się nowym „must have” wszystkich, którzy uwielbiają bawić się modą. Co przyciąga do nich trendsetterów? Podobno wolność.

Reklama

Wykonane z czerwonej gumy i pianki The Big Red Boot wyglądają zupełnie tak, jakby w przeszłości należały do Astro Boya. Zarówno ich forma, jak i materiały, z których zostały wykonane, prezentują się raczej jak rekwizyt z surrealistycznej animacji niż rzeczywisty projekt obuwia.

Mimo że wyglądają jak "modowy żart", będą sprzedawane w realu i trafią do sklepów już 16 lutego 2023 i z pewnością znajdą wielu zwolenników. 

Skąd popularność Wielkich Czerwonych Butów? Stało się to głównie za sprawą współpracy MSCHF z modelką Sarah Snyder. Dzięki jej artystycznym zdjęciom w social mediach kalosze XXL nabrały charakteru. Są dziwne, a jednocześnie intrygujące. Szalone, ale niezrozumiale stylowe.

Poza tym, marka wysłała egzemplarze kilku influencerom, którzy wspólnie rozbudowali popularność hashtagu #bigredboots. Mówiąc o popularności, naprawdę nie przesadzamy, bo ma on już przeszło 20 milionów wyświetleń! Krótko mówiąc, stylizować The Big Red Boot chcą wszyscy – tylko… dlaczego?

 

Wielkie czerwone buty -  nowy trend na Instagramie

Po latach bardzo praktycznego i ograniczonego wyboru stylizacji, którego dokonywaliśmy, kierując się pandemicznym lockdownem; moda odrodziła się na nowo. Zasugerowała, że od teraz będzie wykraczać poza wszelkie schematy.

Podczas niedawnej ceremonii rozdania nagród Grammy Harry Styles miał na sobie olśniewający kombinezon „clowncore” marki EgonLab. Kilka dni wcześniej Doja Cat siedziała w pierwszym rzędzie na pokazie mody Viktora i Rolfa w Paryżu z prowizorycznymi wąsami zrobionymi z doczepionych rzęs – nie mówiąc już o samym wybiegu, na którym pojawiały się modelki w sukienkach - rekwizytach. W ten surrealistyczny trend wpisują się doskonale również Wielkie Czerwone Buty Astro Boya. 

Według MSCHF, kreskówka to abstrakcja, która uwalnia nas od ograniczeń nakładanych przez rzeczywistość. 

The Big Red Boots / MSCHF The Big Red Boots / MSCHF

 

The Big Red Boot MSCHF - moda na hiper realność

 

Jeden z twórców na TikToku - @thealgorythm – zauważył, że The Big Red Boot mogą nam wiele powiedzieć na temat mody i kultury. W jaki sposób? Ponieważ reprezentują „modę na hiper realność”.

W jego rozumieniu moda hiper rzeczywistości określa niezdolność do odróżnienia realiów od ich reprezentacji. Jak zauważa, jest to częściowo spowodowane sztuczną inteligencją – społeczeństwu coraz trudniej stwierdzić, co jest prawdziwe, a wygenerowane. Skoro zatem żyjemy w świecie, w którym nic nie jest pewne, dlaczego mielibyśmy nie nosić kreskówkowych butów?

Według niektórych jednak projekt MSCHF jest jedynie eksperymentem społecznym mającym na celu sprawdzenie, czy ludzie są tak łatwowierni, że przyjmą dosłownie wszystko jako trend.

 

Dlaczego zatem cały świat mody, a szczególnie młodsze pokolenia, zachwyciły się The Big Red Boots? Może po prostu są zabawne, a może tak zaskakujące, że przyciągające jak magnes? Moda zawsze lubiła prowokować. Niezależnie od tego, co przyciąga nas do Wielkich Czerwonych Butów, za ten modowy eksperyment będziemy musieli trochę zapłacić - około 350 dolarów.