Jak zwiększyć objętość włosów?

Miłośniczki pielęgnacji włosów, czyli tzw. „włosingu” zgodnie twierdzą, że czasami wygląd naszej fryzury nie zależy od luksusowych kosmetyków. Zarówno one, jak i fryzjerzy, mają kilka asów w rękawie, dzięki którym pasma staną się grube, lśniące i niesamowicie gęste. Cała tajemnica tkwi w zmianie kilku nawyków – niekoniecznie tych pielęgnacyjnych.

Reklama

1. Zmiana przedziałka dodaje objętości 

Pierwszym i podstawowym testem dla naszych cienkich włosów będzie zmiana przedziałka. Zwykle znajduje się on nieustannie w tym samym miejscu, więc zanim przejdziemy do następnych kroków, sprawdźmy, czy przerzucenie pasm na drugą stronę głowy nie okaże się prostym i skutecznym rozwiązaniem problemu objętości.

2. Płukanka z piwa na cienkie włosy 

Bogate w chmiel piwo oczyszcza i witalizuje włosy, dlatego wiele włosomaniaczek wykorzystuje je do stworzenia piwnej płukanki.

Do jej przygotowania będą potrzebne: pół szklanki piwa, pół szklanki wody oraz dwie łyżki octu jabłkowego. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i umyte włosy moczymy w miksturze przez kilka minut. Następnie zmywamy ją z naszych pasm i dokładnie suszymy.

3. Sposoby na cienkie włosy - suszenie

Kolejnym krokiem do pełnej objętości włosów jest odpowiednie suszenie. Pamiętajcie jednak, że po myciu pasma nie powinny być przetrzymywane w ręczniku – czyli rezygnujemy ze słynnych turbanów, a ograniczamy jego funkcję jedynie do odsączenia nadmiaru wody.

Suszenie włosów głową w dół podniesie kosmyki od nasady i przygotuje je do dalszej stylizacji. Pamiętajmy także, aby kierować nawiew od głowy w kierunku dołu.

4. Karbownica na burzę włosów 

Modne w latach 80. i 90. karbownice powracają – choć tym razem nie będą bezpośrednio tworzyły naszej fryzury. Fryzjerzy wykorzystują je, aby zwiększyć objętość pasm, ale efekt końcowy nie zdradza ich użycia.

Cały zabieg polega na karbowaniu włosów tylko od nasady i tylko niższych partii włosów. Chodzi o to, by karbowanie można było ukryć górną warstwą.

5. Fale na wałkach rodem z Hollywood

Jeśli uwielbiacie efekt hollywoodzkich fal, z pewnością ucieszycie się, że dzięki tej fryzurze wasze włosy nabiorą objętości.

Do jej stworzenia wykorzystaj klasyczne wałki. Zakręć na nich pasma, a następnie podsusz całą konstrukcję gorącym powietrzem. Pożądany efekt będzie widoczny po kilku godzinach, dlatego najlepiej pozostawić je na całą noc.

6. Sposób na cienkie włosy - pasemka

Każdy z wymienionych podpunktów jest skuteczny, ale żaden nie zagwarantuje perfekcyjnego efektu bez odpowiedniego koloru włosów. Stworzenie kontrastu za pomocą delikatnych pasemek w różnych odcieniach sprawi, że nasze włosy uzyskają głębię, która ostatecznie stanie się iluzją większej objętości.