Tag Heuer x Porsche RS 2,7 - 50-lecie kultowej wyścigówki

Przydomek „Carrera” zazwyczaj kojarzy się przede wszystkim z autami wyścigowymi marki Porsche, ale nazwa ta odsyła również do sportowej kolekcji zegarków inspirowanych motoryzacją marki Tag Heuer.

Reklama

Nic więc dziwnego, że to właśnie szwajcarski producent postanowił uczcić pięćdziesięciolecie powstania pierwszej w historii 911-stki z emblematem Carrera wyjątkową, limitowaną kolekcją luksusowych czasomierzy.

Tag Heuer x Porsche RS 2,7 - limitowana edycja luksusowych chronografów

Zegarek powstał w dwóch wersjach. Obie są chronografami o 42-milimetrowej średnicy koperty wyposażonymi w mechanizm automatyczny, a główną różnicę stanowią tu dwie wersje kolorystyczne – czerwona i niebieska.

Pierwsza z nich stawia przede wszystkim na klasyczną elegancję. Koperta czasomierza wykonana jest z 18-karatowego różowego złota i uzupełniona jest o pasek ze skóry aligatora w kolorze czerwonym.

Na białym cyferblacie czasomierza znajdują się natomiast czerwone akcenty w postaci wskazówek sekundnika oraz stopera, a także obwoluty okalającej oznaczenia godzin. Z lewej strony koperty wygrawerowane jest także logo „Carrera”.

Niebieska wersja przeznaczona jest z kolei dla miłośników sportowej elegancji. Koperta wykonana jest bowiem z polerowanej stali, a wskazówki – z polerowanej stali z domieszką rodu. W tej wersji cyferblat również jest biały, ale jego uzupełnienie stanowią akcenty w kolorze niebieskim. Na boku koperty również wygrawerowany został emblemat „Carrera”.

Niebieska wersja uzupełniona jest natomiast o nylonowy pasek w kolorze białym z charakterystyczną niebieską linią biegnącą przez całą jego długość. Możliwe jest również wymienienie go na stalową bransoletę, z którą czasomierz prezentuje jeszcze bardziej wyjątkowo.

Wersja niebieska powstała w 500 egzemplarzach wycenianych na 34 tys. zł za sztukę, z kolei czerwona – w 250 egzemplarzach wycenianych na 103 tys. zł za sztukę. Co ciekawe, ostatnie sztuki wersji czerwonej dostępne są wciąż do kupienia na stronie Tag Heuera, podczas gdy edycja w kolorze niebieskim wyprzedała się na pniu.