Baletki Miu Miu - modne buty na wczesną jesień 2022

Pokaz Miu Miu F/W 2022 wywołał w nas silne uczucie nostalgii. Wszystko dzięki klasycznym baletkom, które pojawiły się na wybiegach modowych marki jeszcze 2016 roku. Teraz powróciły do nas w jeszcze delikatniejszej, satynowej wersji. 

Reklama

Nowa odsłona baletek Miu Miu zrobiła ogromną furorę. Podobnie jak przed laty, w ciągu zaledwie kilku miesięcy od pokazu model pojawił się na stopach najbardziej wpływowych trendsetterek i na każdej tablicy Pinteresta poświęconej trendom na jesień 2022. Zaczęły nosić je zarówno influencerki na Instagramie, jak i redaktorki mody. Choć dedykowane były na sezon jesień-zima, genialnie odnalazły się w letnich stylizacjach. 

 

Moda na jesień 2022: Jak nosić modne baletki Miu Miu? 

W 2016 roku baletki Miu Miu były wykonane z zamszu. Ich znakami charakterystycznymi stały się wstążki w kratę, dzięki którym mogliśmy obwiązać je wokół kostki, oraz masywne, skórzane pasy ze srebrną sprzączką. Tym razem marka postanowiła nieco uszlachetnić swoje dzieło.

Baletki Miu Miu 2.0 są minimalistyczne, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wykonano je z delikatnej satyny lub skóry, a samą formę zdobi równie delikatny pasek okalający obwód śródstopia. Oczywiście w centrum pojawia się także kultowa kokardka.

Marka nie ograniczała się jednak jeśli chodzi o kolorystykę. Baletki są dostępne w wielu odcieniach, m.in. błękicie, różu, czerwieni czy bieli.

 

Jak nosić baletki Miu Miu w chłodniejsze dni? Najprostszy pomysł znajdziemy na pokazie marki. Wystarczy założyć do nich grube, wełniane skarpety! Dziwne? Niekoniecznie. Skarpety w każdym wydaniu powracają ostatnio do łask. 

Połączenie skarpety z baletkami sprawia, że wyglądają dokładnie tak jak puenty baletnicy podczas ćwiczeń baletowych, a to doskonale wpisuje się w jeden z wiodących trendów sezonu promowany w social mediach - BALETTCORE. 

W czasie deszczu lepiej jednak pozostawić je w domu, pomimo tego, że z pewnością będą największymi "It shoes" na jesień 2022