Makijaż oka w stylu Julii Fox 

Rok 2022 to rok kontrastów – zarówno pod względem mody, jak i urody. Nosimy basicowe ubrania w wyrazistych kolorach i łączymy minimalistyczną pielęgnację w duchu „clean beaty” z mocnym makijażem na wzór smoky eye.

Reklama

Inspiracją do tego ostatniego stał się ostatnio makijaż Julii Fox - nowej partnerki Kanyego Westa.

Mocno podkreślone oczy stały się jedynym z symboli tegorocznego paryskiego tygodnia mody, na który Julia Fox zdecydowała się wkroczyć z wielkim impetem.

Julia Fox i Kanye West podczas Paris Fashion Week / Getty Images Julia Fox i Kanye West podczas Paris Fashion Week / Getty Images

Eksperci uważają, że to właśnie Julia Fox miała największy wpływ na popularyzację mocnego makijażu oka, gdy podczas pokazu mody Kenzo pojawiła się z powiekami ozdobionymi bardzo grubą czarną kreską. To właśnie dlatego trend nazywany jest w branży "efektem Julii" 

Oczywiście look aktorki nie obył się bez krytyki, ale tajemnica fenomenu estetyki wprowadzonej przez mocny makijaż opiera się na sztuce zwanej precyzją.

- Możemy nie lubić tego typu makijażu, żartować z niego, albo twierdzić, że nie pasuje on do Julii Fox, ale w rzeczywistości mój look to dzieło sztuki. Jest idealnie wykonany, symetryczny, z ostrymi liniami i bez smug… - pisze Julia Fox w jednej z relacji na Instagramie.

Maksymalizm a makijaż oka 2022 

Wyrazisty makijaż aktorki obiegł cały świat, ale nie jest jedyną inspiracją dla fanów maksymalizmu w makijażu. „Efekt Julii” mogliśmy oglądać także podczas paryskiego pokazu mody Chanel haute couture. Dyrektor kreatywna domu mody - Virginie Vaird - zainspirowała się awangardą lat 20. i 30.

U Giambattisty Valli z kolei pojawiły się zwielokrotnione kreski wokół oczu. Ten trend zyskał na popularności szczególnie dzięki estetyce wprowadzonej przez serial „Euphoria”.

 

Czy maksymalizm zastąpi minimalizm?

Tegoroczna moda stawia na eksperymenty. Czołowi projektanci łączą awangardowe kroje z nowoczesnymi tkaninami i nie boją się żadnej kontrowersji. W tym roku szczególnie mocno widać to w makijażu.

W raporcie przygotowanym przez Pinterest możemy przeczytać, że w 2022 na międzynarodową arenę trendów wkracza maksymalizm.

Grube kreski, graficzne rysunki wokół oka, kontrastowe kolory czy ogromne smoky eye stanął się elementem high fashion, którego nie będziemy bali się wykorzystywać podczas tworzenia bardziej lub mniej eleganckich looków.

Wszystko wskazuje na to, że minimalizm ma dzisiaj poważną konkurencję, a delikatny makijaż może poczuć się poważnie zagrożony...