Informacje o współpracy marek po raz pierwszy zaczęły krążyć po sieci jeszcze we wrześniu tego roku i przez ponad dwa miesiące pozostawały jedynie w sferze domysłów i plotek. Aż do pierwszego weekendu listopada, kiedy to na instagramowych kontach Supreme i Tiffany & Co. pojawiły się pierwsze oficjalne zapowiedzi poprzedzające ogłoszenie kolaboracji, które miało miejsce 8 listopada.

Reklama

„The Return to Tiffany”

W teaserach występuje Sean Pablo, skater z zespołu Supreme, który ma nadać kampanii niezobowiązującego, ulicznego klimatu. A to jasno wskazuje, że Tiffany chce zerwać ze swoim dotychczasowym klasycznym, eleganckim wizerunkiem na rzecz bardziej buntowniczego, skierowanego do grupy odbiorców Supreme.

Kolekcja, która powstała w ramach współpracy brandów, nosi nazwę „The Return to Tiffany” i jest nowym spojrzeniem na produkty pierwotnie wprowadzone na rynek w latach 60-tych. W ofercie znajdą się perłowy naszyjnik z owalną zawieszką oraz wykonane ze srebra: wisiorek z zawieszką w kształcie serca, bransoletka z gwiazdkami, kolczyki w kształcie serca, breloczek w kształcie klucza ze scyzorykiem i brelok z owalną zawieszką.

Poza biżuterią do ekskluzywnego dropu dołączony zostanie także ikoniczny box logo t-shirt, na którym czerwień Supreme zostanie zastąpiona przez charakterystyczny niebieski Tiffany’ego, a logo marki pojawi się także na tyle t-shirtu.

Tiffany & Co. zrywa z dotychczasowym wizerunkiem

Odkąd Tiffany & Co. zostało przejęta przez koncern LVHM, marka sukcesywnie stara się zerwać ze swoim klasycznym wizerunkiem. Na przykład w lipcu 2021 pojawiła się kampania opatrzona sugestywnym hasłem: „To nie jest Tiffany twojej matki”, co w wyraźny stanowi odcięcie się od dotychczasowego dziedzictwa marki.

Tiffany nawiązało też współpracę z Danielem Arshamem, awangardowym artystą mocno związanym ze streetwearem, który przeprojektował ikoniczne pudełko marki. Logicznym następstwem tych kroków jest więc współpraca z Supreme, najważniejszym streetwearowym brandem, która ma wprowadzić Tiffany’ego w zupełnie nową erę.

Ekskluzywny drop kolekcji Supreme x Tiffany & Co. dostępny będzie od 11 listopada.