Zrównoważona moda na konferencji w Katowicach 

Zrównoważona moda to nie utopia, to realna przyszłość całej branży modowej, która w związku z nowymi wytycznymi Unii Europejskiej będzie musiała przejść prawdziwą rewolucję! Repair, rewear, recycle – zasada 3R - już niebawem zacznie funkcjonować w całym sektorze odzieżowym, podnosząc poprzeczkę wszystkim firmom.

Reklama

Jaka jest przyszłość branży modowej w Polsce, w Europie i na świecie? Jakie zielone technologie, alternatywne materiały i innowacje zastąpią tradycyjną produkcję i dlaczego slow już niebawem zastąpi słowo fast? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w panelu „Zrównoważona moda” podczas tegorocznego PRECOP 27 w Katowicach.

PRECOP 27 to konferencja klimatyczna, która odbywać się będą między 18 a 19 października 2022 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednym z tematów poruszanych na tym wydarzeniu będzie ZRÓWNOWAŻONA MODA.

Spotkanie rozpocznie się 18 października o godzinie 16:00 w Sali Balowej A. Zaproszeni do rozmowy goście to wybitni eksperci związani z modą oraz ekologią. Oto pełna lista panelistów, którzy pojawią się na spotkaniu poświęconym ZRÓWNOWAŻONEJ MODZIE:

·       Agnieszka Oleksyn-Wajda, dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, ekspert IZRS

·       Zofia Piwowarek, Head of Climate Positive Programme, United Nations Global Compact Network Poland

·       Marta Karwacka, Senior Manager, Sustainability Consulting CE, Deloitte

·       Zuzanna Krzątała, Sustainability Project Manager, Vogue Poland

·       Kamil Mirowski, Senior Public Affairs Manager Poland & CEE, Zalando

·       Magdalena Niewelt, adwokat, członkini International Fashion Law Association (INFLAA), autorka „Paragrafów mody”

·       Roxy Travers, założycielka, Fashion For Future

·       Katarzyna Zajączkowska, autorka podcastu i książki „Odpowiedzialna Moda”      

·       Zosia Zochniak, pomysłodawczyni i współzałożycielka, UbraniaDoOddania.pl

Spotkanie poprowadzi redaktor naczelna Well.pl Aleksandra Nagel.

Trwa rejestracja uczestników na PRECOP 27 na stronie www.precop.pl

Więcej informacji na temat debaty poświęconej ZRÓWNOWAŻONEJ MODZIE oraz PRECOP 27 znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia – PRECOP.pl.