Gucci - kto zastąpi Alessandro Michelego? 

Po dosyć nieoczekiwanym odejściu Alessandro Michelego z funkcji dyrektora kreatywnego Gucci cały świat mody zatrzymał się z pytaniem na ustach: kto będzie na tyle niezwykły i nowatorski, by go godnie zastąpić? Dziś uzyskaliśmy odpowiedź. Nowym dyrektorem kreatywnym Gucci został Sabato De Sarno!

Reklama

Sabato De Sarno od lat buduje swoją karierę na fundamencie mody segmentu premium. Na początku pracował dla Prady, później dla Dolce&Gabbana, aż w końcu, przez ostatnie 13 lat, szkolił się pod okiem Marii Grazi Chiuri i Pierpaolo Picciolego w szeregach Valentino.

- Jestem zachwycony, że Sabato dołączy do Gucci jako nowy dyrektor kreatywny. Pracując z wieloma renomowanymi markami mody luksusowej we Włoszech, wnosi ogromne i odpowiednie doświadczenie. Jestem pewien, że dzięki dogłębnemu zrozumieniu i uznaniu poprowadzi nasze zespoły kreatywne z charakterystyczną wizją, która pomoże nam napisać kolejny rozdział, wzmacniając autorytet Gucci i wykorzystując jego bogate dziedzictwo – powiedział w oświadczeniu prasowym prezes i dyrektor generalny marki, Marco Bizzarri.

Sabato De Sarno nowym dyrektorem kreatywnym Gucci

Jak podano w oficjalnym komunikacie prasowym, Sabato de Sarno poprowadzi studio projektowe House, podlegające Marco Bizzarriemu. Będzie zatem odpowiedzialny za kierowanie projektami z kolekcji damskiej, męskiej, galanterii skórzanej, akcesoriów oraz haute couture.

- Jestem głęboko zaszczycony, że mogę objąć stanowisko dyrektora kreatywnego Gucci. Czuję się też niesamowicie dumny, że mogę dołączyć do domu mody o tak niezwykłej historii i wielkim dziedzictwie, które na przestrzeni lat doskonale pielęgnowało wartości, w które sam głęboko wierzę. Obiecuję, że wniosę do marki swoją kreatywność w najlepszej postaci – mówił w oświadczeniu prasowym Sabato de Sarno.

Sabato De Sarno zadebiutuje jako dyrektor kreatywny Gucci podczas Tygodnia Mody w Mediolanie we wrześniu 2023 r.