Rolex kupił sieć Bucherer

24 sierpnia 2023 roku firma Rolex poinformowała, że przejęła sieć sklepów Bucherer. Szwajcarskie przedsiębiorstwo udostępniło oświadczenie, w którym poinformowano, że firmę zakupiono od 87-letniego prezesa Jorga Bucherera, który zdecydował się na sprzedaż ze względu na brak bezpośrednich potomków, którzy mogliby przejąć po nim schedę.

Reklama

W trakcie przejęcia swoje stanowiska zachowają wszyscy członkowie zarządu firmy.

- Grupa Rolex jest przekonana, że to przejęcie jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla jej własnych marek, ale także dla wszystkich marek partnerskich zajmujących się zegarkami i biżuterią, a także dla wszystkich pracowników grupy Bucherer – komentują przedstawiciele Rolex w oświadczeniu.

Bucherer - co to za firma?

Bucherer to największa sieć sklepów sprzedająca zegarki i biżuterię. Posiada w sumie 100 sklepów w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech, Francji, Danii i Austrii. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność jeszcze w 1888 roku. 

Warto zaznaczyć, że Jorg Bucherer należał do trzeciego pokolenia, które prowadziło firmę, a jednocześnie jest ostatnim żyjącym człowiekiem, który współpracował z Hansem Wilsdorfem - założycielem firmy Rolex (w 1905 roku).

Salony Bucherer są autoryzowanymi salonami marki Rolex od 1924 roku. Od tamtej pory obydwie firmy przeszły długą drogę, aby stać się jednymi z głównych graczy w świecie zegarmistrzowskim.

W 2018 roku Bucherer przejął Tourneau, amerykańskiego sprzedawcę wielu marek oferującego zarówno nowe, jak i certyfikowane zegarki używane.

 

Rolex przejmuje Bucherera – szczegóły transakcji

Przy każdej tego typu transakcji pojawia się ryzyko, że firma, która została przejęta straci część swojej autonomii i zaburzy to równowagę w branży. Jak jednak zaznacza Rolex, Bucherer zachowa swoją nazwę i będzie nadal niezależnie prowadził swoją działalność.

Szwajcarska firma zaznacza również, że w dalszym ciągu będzie współpracować ze swoimi dotychczasowymi partnerami. Nic ma się nie zmienić.