Wimbledon 2022: Roger Federer i jego luksusowy i unikatowy Rolex 

Setna rocznica powstania Centre Court przyciągnęła do All England Club prawdziwą plejadę sław tenisa – zarówno tych teraźniejszych, jak i przeszłych. Wśród nich nie zabrakło Billiego Jeana Kinga, Andy’ego Murray’a, Margaret Court, Venus Williams, Martiny Hingis oraz oczywiście Rogera Federera, który jak zwykle przyćmił całe show!

Reklama

Powrót ośmiokrotnego mistrza Wimbledonu wzbudził w kibicach ogromne emocje. Roger Federer prezentował się niesamowicie elegancko, choć na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim jego wyjątkowy czasomierz, czyli zupełnie nowy Rolex Cosmograph Daytona „Orange” dostępny wyłącznie dla najważniejszych klientów i ambasadorów marki Rolex. 

Luksusowy Rolex Rogera Federera / Getty Images Luksusowy Rolex Rogera Federera / Getty Images

 

Rolex Cosmograph Daytona „Orange” – wyjątkowy zegarek dla wyjątkowych osobistości

I to by się zgadzało. Roger Federer dumnie reprezentuje Rolexa od 2006 roku, dlatego bardzo często możemy zobaczyć na jego nadgarstku modele, których nie spotkamy nigdzie indziej.

Zegarek Rogera Federera / @pureluxe.official Zegarek Rogera Federera / @pureluxe.official

Zdobiony klejnotami Rolex Cosmograph Daytona „Orange” posiada obudowę z 18-karatowego złota, inkrustowaną 32 pomarańczowymi szafirami o szlifie bagietkowym oraz tarczę z 11 szafirowymi wyznacznikami godzin. Całość wieńczy pasek Oysterflex.

Będąc produktem spoza katalogu, Rolex Cosmograph Daytona „Orange” nie pojawia się na oficjalnej stronie internetowej Rolexa, ani w żadnym ze sklepów stacjonarnych – z tego też powodu trudno określić jego konkretną cenę. Znawcy zegarków uważają jednak, że ten ekskluzywny model może być wart około 87 tys. dolarów!