Robert Pattinson najprzystojniejszym mężczyzną na świecie

Jeszcze nie dawno słyszeliśmy o tym, że Amber Heard uzyskała tytuł najpiękniejszej kobiety na tej planecie. Idąc za tą samą grecką zasadą „współczynnika piękna Phi”, chirurdzy plastyczni z dr Julianem de Silvą na czele stwierdzili, że w kategorii znanych mężczyzn, najbardziej idealną twarz ma Robert Pattinson!

Reklama

- Robert Pattinson jest zdecydowanym zwycięzcą, gdy spojrzymy na wszystkie elementy jego twarzy pod kątem fizycznej doskonałości – mówi dr Julian de Silva dla LedBible.

Współczynnik piękna Phi – na czym polega?

Boska proporcja pamięta czasy starożytnej Grecji, kiedy to najwięksi matematycy odkryli tzw. zasadę "złotej proporcji". Współczynnik piękna Phi był stosowany przez stulecia, ale największy jego rozkwit przypadł na czasy renesansu. 

Te swoiste obliczenia doskonałych proporcji były używane głównie przez architektów i artystów, takich jak Leonardo Da Vinci, do mapowania i mierzenia „idealnej” formy ich dzieł.

Teraz "złota proporcja" jest wykorzystywana m.in. w chirurgii plastycznej. Sam przebieg badań pod kątem „współczynnika piękna” jest prosty. Na samym początku twarz jest mierzona i poddawana skomplikowanym obliczeniom. Kluczowy okazuje się wynik, ponieważ im bliżej mu do liczby Phi (1,618), tym bardziej atrakcyjna jest dana osoba.

Całość opiera się również na symetrii i proporcjach twarzy. Na wynik ma również wpływ np. to, czy długość ucha jest równa długości nosa. 

 

Najprzystojniejsi mężczyźni na świecie

Robert Patinnson stanął na czele listy NAJPRZYSTOJNIEJSZYCH MĘŻCZYZN NA ŚWIECIE wynikiem 96,49 proc. w stosunku do doskonałej liczby Phi. Kto jeszcze znalazł się w topowym rankingu?

Drugie miejsce zajął Henry Cavill z wynikiem 91,46 proc., a trzecie miejsce Bradley Cooper z wynikiem 91,08 proc.

Czwarte i piąte miejsce należało kolejno do Brada Pitta z wynikiem 90,51 proc. i George’a Clooney’a z wynikiem 89,91 proc.