Zegarki Roberta Lewandowskiego: Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar, ref. 26579CE

Reklama

Wykonany w całości z czarnej ceramiki Audemars Piguet Royal Oak nr ref. 26579CE to jeden z najrzadszych i najpiękniejszych czasomierzy w kolekcji Roberta Lewandowskiego.

Zegarek wyposażony jest w funkcję Perpetual Calendar - wiecznego kalendarza - co oznacza, że wskazuje datę, dzień tygodnia, miesiąc, rok, fazę księżyca, a nawet lata przestępne.

Jego cena wyjściowa to około 100 tys. dolarów, ale na rynku wtórnym czasomierze te mogą osiągać kwoty nawet trzykrotnie wyższe.

watch.png.transform.appdpfeaturedcasetabwide.png watch.png.transform.appdpfeaturedcasetabwide.png

Zegarki Roberta Lewandowskiego: Patek Philippe Nautilus Chronograph Date Two-Tone, ref. 5980/1AR

Patek Philippe to druga ulubiona marka Roberta Lewandowskiego, a kapitan polskiej reprezentacji ma przynajmniej kilka modeli luksusowych zegarków tego producenta. Najciekawszym z nich jest jednak bez wątpienia Patek Philippe Nautilus Chronograph Date Two-Tone nr ref. 5980/1AR.

Czasomierz wyróżnia się przede wszystkim interesującymi kopertą i bransoletą, które zostały wykonane po części ze stali, a po części z różowego złota, i zostały uzpełnione ikonicznym cyferblatem w kolorze niebieskim. Zegarek wyposażony jest także w funkcję chronografu (stopera) i datownik.

Lewandowski pokazał się w nim m.in. na gali Sportowca Roku Przeglądu Sportowego w 2021 r. Cena Patka Philippe'a Nautilus nr ref. 5980/1AR oscyluje w granicach 200 tys. dolarów.

5980_1AR_001_1.jpg 5980_1AR_001_1.jpg

Zegarki Roberta Lewandowskiego: Audemars Piguet Extra-Thin Royal Oak Tourbillon, ref. 26522ST

fot. FC Bayern Monachium, Twitter fot. FC Bayern Monachium, Twitter

Gdy Lewy odbierał nagrodę dla najlepszego piłkarza FIFA w 2020 r. na jego nadgarstku mogliśmy zobaczyć ekstracienki zegarek Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon nr ref. 26522ST z przepięknym cyferblatem w kolorze fioletowymwe wzór "Tapisserie Evolutive".

Czasomierz wykonany ze stali nierdzewnej charakteryzuje się grubością na poziomie zaledwie 9 mm i widoczną u dołu komplikacją tourbillon, która niweluje wpływ grawitacji na funkcjonowanie mechanizmu i zwiększa jego precyzję.

Cena tego zegarka na rynku wtórnym oscyluje w granicach 300 tys. dolarów.

watch.png.transform.appdpmaintabwide.png watch.png.transform.appdpmaintabwide.png

Zegarki Roberta Lewandowskiego: Audemars Piguet Royal Oak Self-Winding Perpetual Calendar RD2, ref. 26586IP

Royal Oak Self-Winding Perpetual Calendar RD2 to kolejny ultracienki zegarek marki Audemar Piguet w kolekcji Roberta Lewandowskiego. Ba, marka chwali się, że ten konkretny model jest najcieńszym na świecie czasomierzem wyposażonym w komplikację Perpetual Calendar. Jego grubość wynosi zaledwie 6,2 mm!

Ponadto koperta oraz bransoleta czasomierza wykonane są z mieszanki tytanu i platyny uzupełnionej o szafirowe szkiełko na froncie oraz tyle zegarka. Cena wyjściowa? Ponad 300 tys. dolarów, ale na rynku wtórnym czasomierze te mogą osiągać kwoty w granicach nawet 500 tys. dolarów.

Zegarki Roberta Lewandowskiego: Casio Vintage A158WETG-9AVT

018427_940.jpg 018427_940.jpg

 W luksusowej kolekcji Lewandowskiego złoty zegarek Casio Vintage A158WETG-9AVT dostępny za 200-300 zł w niemal każdym sklepie z zegarkami wygląda jak anomalia, ale polski piłkarz rzeczywiście pojawił się w tym czasomierzu na gali Złotej Piłki 2022. I zrobił furorę.

Casio z kolekcji Vintage wciąż pozostają bowiem jednymi z najbardziej ikonicznych i uniwersalnych zegarków na świecie, a ich klasyczny wygląd nie zestarzał się nawet odrobinę - nawet 40 lat po premierze. I co najważniejsze, zegarek prezentuje się doskonale nawet w zestawieniu z eleganckim smokingiem.