Foxtrot Uniform to marka, która zyskała rozgłos i popularność wśród sneakerheadów na całym świecie przez wprowadzanie motywów retro do kształtu klasycznych kicksów takich jak Air Jordan 1 czy właśnie Nike Dunk. W swoim najnowszym projekcie marka połączyła siły z popularnym artystą Thinking Different, by odtworzyć sneakersy „fikcyjnych pracowników” Apple z wczesnych lat 90.

Reklama

Nike x Apple podbijają serca sneakerhedów

Tak właśnie powstały buty TDFU x Foxtrot x Nike Dunk High, czyli retro kicksy przez wielu sneakerheadów uważane za arcydzieło obuwniczego rzemiosła. Bazą dla projektu są białe, klasyczne Nike Dunk High „Pure Platinum”, w które zręcznie wtopiono kultowe tęczowe motywy i logotyp wczesnego Apple. Elementy związane z technologicznym gigantem widoczne są na przedzie języka, w misternym wycięciu obicia buta po obu stronach kostki oraz na skuwkach sznurowadeł. Estetyka vintage jest dodatkowo podkreślana dzięki celowo postarzanej podeszwie oraz mosiężnym nakładkom na sznurowadła w kształcie drutu kolczastego.

Ze względu na to, że kicksy tworzone są ręcznie na specjalne zamówienie, liczba par jest bardzo ściśle limitowana. Wytworzenie jednej pary trwa natomiast od czterech do sześciu tygodni i zostało wycenione na 549 dolarów (ponad 2,1 tys. PLN). Lecz dla prawdziwie zagorzałych sneakerhedów żadna kwota nie jest za wysoka za tak oryginalne obuwie. Tym bardziej że po ponownym puszczeniu w obieg rynkowy ich cena może kilkukrotnie wzrosnąć.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Foxtrot Uniform (@foxtrott_uniform)