Ray-Ban Stories – okulary do nagrywania i udostępniania 

Szpiegowskie gadżety zawsze miały to do siebie, że na pierwszy rzut oka przypominały najzwyklejsze przedmioty. I tak jest też w przypadku Ray-Ban Stories. W życiu nie powiedzielibyśmy, że te małe, niepozorne okulary skrywają w rogach oprawek kamery, dzięki którym możemy uwiecznić to, co mamy przed oczami. Całą elektronikę, pozwalającą na wykonywanie zdjęć, umieszczono na bokach oprawek. Mamy tu na myśli między innymi głośniki, akumulator czy procesor.

Reklama

Co ciekawe, sprzęt oprócz wyjątkowości samej idei powstania, jest naprawdę dobrym narzędziem pracy. Okulary wyposażono w dwie kamery 5 MP, zestaw mikrofonów zapewniający lepszą jakość dźwięku oraz douszne głośniki. Uchwycenie ulotnych momentów z pierwszoosobowej perspektywy brzmi jak naprawdę godna uwagi sprawa, ale to nie wszystko. Producenci zaskoczyli klientów także dosyć wygodnym dodatkiem w formie możliwości słuchania muzyki oraz przeprowadzania rozmów telefonicznych dzięki zausznikom okularów przeciwsłonecznych.

Ray-Ban Stories x Facebook Ray-Ban Stories x Facebook

Inteligentne okulary od Ray-Ban a aplikacja Facebook View

Zastanawiacie się może więc, na czym polega cała kolaboracja? Sprzęt od Ray-Ban ma łączyć się ze specjalną aplikacją, Facebook View.  Dzięki niej otrzymujemy możliwość kontrolowania okularów za pomocą poleceń głosowych oraz specjalnego przycisku znajdującego się na obudowie. Wszystkie przechwycone zdjęcia i filmy wideo będziemy mogli udostępniać na Facebooku oraz należących do niego platformach (Instagram, WhatsApp, Messenger), a także na TikToku, Snapchacie i Twitterze. Istnieje także możliwość zachowania zdjęć w pamięci Androida i systemu iOS.

Każde okulary, nawet te szpiegowskie, powinny też dobrze wyglądać. Ray-Ban proponuje nam inteligentne modele w dwudziestu różnych wariantach, w tym także Wayfarer/Wayfarer Large czy Meteor. Każde z nich występują w pięciu kolorach oraz czterech rodzajach soczewek. Do sprzętu dołączane jest etui, które pełni także funkcję przenośnej ładowarki.

Ray-Ban Stories x Facebook Ray-Ban Stories x Facebook

Aktualnie Ray-Ban Stories kosztują około 299 dolarów i więcej.

I  tak właśnie nasze małe detektywistyczne marzenia w końcu zaczynają być rzeczywistością - nikt już niczego się przed nami nie wyprze. Oczywiście tylko w teorii... 

Ray-Ban Stories x Facebook Ray-Ban Stories x Facebook

Inteligentne okulary do nagrywania - zagrożenia 

Mimo wszelkich obaw dotyczących sfery prywatności, firma z góry zapewnia wszystkich, że zarówno Ray-Ban Stories, jak i Facebook View, są pozbawione wszelkich reklam, a zatem tworzone przez nas filmy nie będą wykorzystywane do personalizacji pojawiających się treści marketingowych. Co więcej, okulary można sparować tylko z jednym telefonem, dlatego w przypadku zgubienia sprzętu, nasza prywatność nie będzie zagrożona.

Ray-Ban Stories x Facebook Ray-Ban Stories x Facebook

Niestety niepokój potencjalnych klientów wiąże się także z inną kwestią. Chodzi tutaj przede wszystkim o potajemne nagrywanie. I choć inteligentne okulary posiadają diodę, która w pewien sposób odróżnia je od tradycyjnych, taki element łatwo jest ukryć. Facebook przestrzega zatem przed używaniem sprzętu w niewłaściwych celach oraz szkodliwych działaniach. Czy ostrzeżenia jednak mogą zostać nazwane wystarczającą formą ochrony?

Ray-Ban Stories x Facebook Ray-Ban Stories x Facebook