Ralph Lauren uruchamia program recyklingu kaszmiru

Ralph Lauren rozpoczyna 2023 rok nowym programem wsparcia dla środowiska. Marka rozpoczęła współpracę z Re-Verso – firmą produkującą tekstylia – aby zachęcić klientów do oddawania swoich nieużywanych ubrań z kaszmiru oraz wełny do centrali Re-Verso w Porto, gdzie zostaną poddane recyklingowi.

Reklama

W ten sposób Ralph Lauren zamiast do starych modeli ekonomicznych, w których materiały były pozyskiwane, przekształcane w produkty, a następnie ostatecznie stawały się odpadami, zachęca do recyklingu materiałów w celu ograniczenia wydobycia zasobów naturalnych.

Program recyklingowy został wprowadzony jako część kampanii promocyjnej nowego projektu Ralph Lauren - Cradle to Cradle (C2C) Certified Gold Cashmere Sweater - i dotyczy wyłącznie obszaru Stanów Zjednoczonych oraz Europy.

 

Kaszmirowy sweter Ralph Lauren - nowy flagowy projekt 

Cradle to Cradle (C2C) Certified Gold Cashmere Sweater to luksusowa dzianina, którą wykonano z delikatnych włókien kaszmiru i zabarwiono na różne odcienie.

Jest jednym z pierwszych produktów, który ma zamiar otrzymać certyfikat C2C, zatem za główną ideę jego powstania uznaje się stworzenie zupełnego przeciwieństwa do powszechnego fast fashion.

- Luksus, za którym opowiadamy się w Ralph Lauren, zawsze polegał na ponadczasowości, autentyczności i dobrym życiu. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wierzymy, że prawdziwy luksus obejmuje nie tylko piękno i jakość produktu, ale także sposób jego wykonania i trwałość. Właśnie dlatego stworzyliśmy pierwszy w branży luksusowy produkt z kaszmiru z certyfikatem Cradle to Cradle Certified, planując dostarczyć cztery kolejne zweryfikowane ikony do 2025 r. - powiedziała w oświadczeniu prasowym Katie Ioanilli, dyrektor ds. globalnego wpływu Ralph Lauren.

Cradle to Cradle (C2C) Certified Gold Cashmere Sweater aktualnie kosztuje 995 dolarów. Możemy kupić go na oficjalnej stronie Ralph Lauren. W przyszłości ma zostać nowym, flagowym projektem marki.