Porsche stworzyło limitowaną edycję modelu 911 z dopiskiem S/T, która została ograniczona do 1963 sztuk, odnosząc się tym samym do roku powstania kultowego samochodu. Porsche Design nie pozostało dłużne i z tego samego powodu stworzyło zegarek Chronograph 1 – 911 S/T, który powstanie w takiej samej ilości sztuk.

Reklama

Zegarek limitowany tylko dla właścicieli Porsche 911 S/T

Zegarek, oficjalnie znany jako Chronograph 1 – 911 S/T, będzie oferowany wyłącznie właścicielom samochodów 911 S/T i będzie miał lekką kopertę z niepowlekanego i piaskowanego tytanu.

Porsche Chronograph 1 - 911 S/T / materiały prasowe Porsche Design Porsche Chronograph 1 - 911 S/T / materiały prasowe Porsche Design

Cyfry, a także wyświetlacz dnia i daty są wykończone świecącym fosforowozielonym materiałem. Czarna tarcza i pierścień wokół niej naśladują wskaźniki oryginalnego Porsche 911 S z 1970 roku. Na tarczy znajduje się również schemat sześciobiegowej przekładni manualnej.

Mechanizm zegarka wykorzystuje system Porsche Design WERK 01.240 z funkcją flyback, która pozwala na szybkie uruchamianie, zatrzymywanie i resetowanie.

Wewnętrza strona zegarka jest szczególnie efektowna. Wykończona jest szafirowym szkłem, a wzór, który się na niej znajduje, naśladuje aluminiowe felgi 911 S/T. Element ten może być wykończony w kolorze Brilliant Silver, Dark Silver lub Black. Sam zegarek jest oferowany w wersjach Ceramica i Brilliant Silver.

Chronograph 1 – 911 S/T ma możliwość personalizacji poprzez wybór paska

Niemiecka firma zaprojektowała również trzy opcje zapięcia do zegarka. Pierwszy pasek jest wykonany z czarnej skóry i ma srebrne, metaliczne szwy GT. Drugi wykonano ze skóry w kolorze klasycznego koniaku z dopasowanymi kolorystycznie szwami. Oferowana jest również tytanowa bransoletka.

Porsche Chronograph 1 - 911 S/T / materiały prasowe Porsche Design Porsche Chronograph 1 - 911 S/T / materiały prasowe Porsche Design

Ile kosztuje zegarek Porsche Chronograph 1 – 911 S/T?

Do każdego zegarka sprzedawanego przez Porsche Design dołączona będzie plakietka z indywidualnym numerem zegarka.

Czasomierz Chronograph 1 – 911 S/T jest dostępny od 61.700 zł.