UKRAINA: Wojskowy polar prezydenta Wołodymyra Zełenskiego sprzedany

Wojna na Ukrainie trwa, a cały świat nieustannie jednoczy się w niesieniu pomocy poszkodowanym. Swoją materialną cegiełkę dołożył także prezydent Wołodymyr Zełenski.

Reklama

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski od początku wybuchu wojny w Ukrainie pokazuje się światu, jako prawdziwy przywódca zjednoczony z narodem. Próżno wypatrywać go ubranego w eleganckie garnitury – nosi jedynie wojskowe ubrania, które dla wielu stały się już symbolem ukraińskiej odwagi.

Jeden z elementów stroju Wołodymyra Zełenskiego pojawił się na aukcji „Odważna Ukraina” w Londynie. Na sprzedaż został wystawiony wojskowy polar, w którym prezydent przyjmował zagranicznych polityków. 

- Dzisiaj słowo „odwaga” wygląda jak mężczyzna noszący prostą bluzę z polaru. A teraz kultowy polar prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jest tutaj, w Londynie – powiedzieli przedstawiciele ambasady Ukrainy w Wielkiej Brytanii.

 

Polar prezydenta Ukrainy ostatecznie został sprzedany za 111 tysięcy dolarów, co stanowi prawie dwukrotność kwoty wywoławczej. Podobno w licytacji wziął udział sam premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

- Cóż za zaszczyt przemawiać w imieniu mojego przyjaciela Wołodymyra Zełenskiego. To jeden z najbardziej niesamowitych przywódców dzisiejszych czasów – powiedział premier Boris Johnson podczas aukcji.

Wycieczka z Witalijem Kliczko po Kijowie lub zabawki od Oleny Zełenskiej 

Oprócz kultowej bluzy prezydenta Ukrainy na aukcji pojawiły się także zabawki podarowane przez Pierwszą Damę Ukrainy Olenę Zełenską, wycieczka po Kijowie z merem stolicy Witalijem Kliczko oraz zdjęcia nieżyjącego już fotografa Maxa Levine’a. Wydarzenie odbyło się w londyńskiej galerii sztuki Tate Modern i zebrało ponad milion dolarów.

Ambasada Ukrainy w Wielkiej Brytanii poinformowała, że większość środków zostanie przeznaczona na wyposażenie Zachodnioukraińskiego Specjalistycznego Centrum Medycznego dla Dzieci.