Przesuszona twarz po prysznicu

O tym, że gorąca woda usuwa naturalne oleje i lipidy z naszej twarzy słyszeliśmy już wiele razy, ale niewiele z nas jest w stanie odpuścić sobie relaksujące ciepło po całym dniu w pracy. Prysznic bywa zbawienny – wiemy to. Tylko jak w takiej sytuacji „zjeść ciastko i mieć ciastko”? Z pomocą przychodzą dermatolodzy.

Reklama

Zdaniem renomowanej dermatolożki Lily Talakoub rozwiązaniem w tej sytuacji okazuje się najprostsza maseczka nawilżająca w płachcie. Specjalistka radzi, aby nałożyć ją na twarz tuż przed prysznicem. 

Dzięki temu trickowi nie tylko zapewnimy ochronę dla naszej skóry, ale również zapewnimy jej odpowiednie nawilżenie już od samego początku pielęgnacji. Ale jak to właściwie działa?

Maseczka nawilżająca w płachcie pod prysznicem – dlaczego warto?

Sprawa jest dosyć prosta. Nakładając maskę w płachcie na twarz tuż przed wejściem pod prysznic, tworzymy bufor pomiędzy skórą a wrzącą wodą. To z kolei zapobiega nadmiernej utracie wody, co przekłada się na bardziej elastyczną i gładką cerę – nie tracimy nawilżenia, zapewniamy je.

Pytanie pozostaje jedno – jaki typ maseczki nawilżającej wybrać? O szczególne składniki powinni zadbać posiadacze skóry suchej i wrażliwej.

 

Maseczka nawilżająca dla skóry suchej i wrażliwej

Jeśli na twojej cerze pojawiają się suche skórki lub czujesz pewnego rodzaju ściągnięcie skóry przed nałożeniem kremu, sięgnij po maseczkę z pantenolem oraz kwasem hialuronowym

Osoby, które dodatkowo mają do czynienia z częstymi podrażnieniami, powinny sięgnąć po typowo kojące składniki maseczek: kwasy PHA oraz alantoinę.

Co myślicie o tym tricku? My - jako fani prostych rozwiązań- jesteśmy zachwyceni!