Chanel No. 5 chce być eko! 

Kiedy dokładnie sto lat temu poczatkująca projektantka mody Gabrielle Chanel tworzyła swoją pierwszą butelkę perfum Chanel No. 5, wiedziała, że otwiera zupełnie nowy rozdział w przemyśle perfumeryjnym. Złocista zapachowa esencja zamknięta w prostym i nieco kanciastym flakonie – taki był pomysł na perfumy, z których powstaniem wiązało się spore ryzyko biznesowe. Szybko okazało się jednak, że innowacyjny pomysł był strzałem w dziesiątkę, idealnie wpisującym się w potrzeby kobiet lat 20. ubiegłego stulecia.

Reklama

Dziś, z okazji setnych urodzin Chanel No. 5 właściciele marki wprowadzają kolejną innowację, chcąc połączyć najwyższy luksus ze zrównoważonym rozwojem i ekologią. 

Perfumy Chanel No. 5 w nowym wydaniu 

Chanel No. 5 z recyklingu – brzmi bardzo dobrze, a marketingowcy już zacierają ręce, ale wprowadzenie takiej innowacji okazało się o wiele trudniejsze, niż początkowo sądzono.

- Naszym celem było opracowanie wysokiej klasy szkła z recyklingu, które spełniałoby cechy doskonałości i kreatywności Chanel – wyjaśniał marka Pochet w oświadczeniu.

Właśnie to krystalicznie czyste szkło flakonu Chanel No. 5 zachwycało i wciąż zachwyca klientki kultowych perfum. Tymczasem szkło z recyklingu nie jest zwykle tak przezroczyste jak to pierwotne. By nowa recyklingowa butelka Chanel No. 5 wyglądała dokładnie tak, jak wcześniejsze flakony Grupa Pochet i jej partnerzy opracowali nowatorski proces przemysłowy, który pozwoliłby kontrolować każdy etap produkcji szkła i bezpośrednio zatwierdzać jego jakość. System ten przeznaczony jest do sortowania wyłącznie białego szkła wysokiej jakości.

- Każdy szczegół został dogłębnie przemyślany: kolor, jakość przezroczystości, czystości i połysku, a także odporność szkła – wymieniają przedstawiciele marki Chanel No. 5 w informacji prasowej.

Limitowana edycja Chanel No. 5 EDP o pojemności 100 ml to pierwszy zapach, który posiada flakon z recyklingu. Jednak właściciele perfumeryjnej legendy zapowiadają, że stopniowo będą poszerzać produkcję o kolejne perfumy Chanel.