PEELING GOMMAGE to kosmetyczny hit Azjatek. Działa na skórę jak gumka!

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny? Azjatycka pielęgnacja nie lubi dylematów, dlatego numerem jeden w kategorii oczyszczania skóry jest w niej peeling gommage, który łączy cechy obydwu. Efekt? Dosłowny. Peeling gommage działa jak gumka do ścierania!
Świadoma pielęgnacja składa się na różne – i często sprzeczne – opinie ekspertów. Niektóre sprawy są jednak podstawą, o której nie powinniśmy zapominać bez względu na rodzaj skóry. Jedną z nich z pewnością jest oczyszczanie za pomocą peelingu.
Kłopot pojawia się wtedy, gdy musimy zdecydować, jaki typ peelingu będzie najłaskawszy dla naszej skóry. Na rynku mamy do dyspozycji delikatne peelingi enzymatyczne i nieco bardziej inwazyjne peelingi mechaniczne. Azjatki jednak decydują się na wykorzystanie tzw. „złotego środka”, czyli peelingu o tajemniczej nazwie „gommage”.
Peeling gommage i gumkowanie twarzy – na czym polega zabieg?
Żeby zrozumieć działanie peelingu gommage, musimy najpierw rozszyfrować jego nazwę. Słowo „gommage” w języku francuskim oznacza „gumka do ścierania”, a co za tym idzie, peeling ma być dla naszej cery sposobem na szybkie pozbycie się niedoskonałości. To właśnie dlatego ekspertki nazywają ten zabieg często „gumkowaniem twarzy”.
Co ciekawe, peeling gommage i gumka mają jeszcze jedną wspólną cechę. Oba mechanizmy dosłownie się „ścierają” i rolują, a następnie w mgnieniu oka znikają z powierzchni, na której zostały wykorzystane.
Skład peelingu gommage zwykle bazuje na kwasach roślinnych, w tym alfa-hydrokwasach AHA: migdałowym, jabłkowym, fitowym oraz winowym. Oprócz tego znajdziemy w nim także enzymy roślinne oraz substancje przeciwstarzeniowe lub nawilżające.
I choć zawartość peelingu typu gommage przywodzi nam na myśl klasyczny peeling enzymatyczny, zawiera on czasami również drobinki, które dodatkowo mechanicznie złuszczają naskórek.
Peeling gommage - cera tłusta, sucha czy mieszana?
Peelingi enzymatyczne i mechaniczne mają to do siebie, że przystosowują się do danego typu cery. I tak na przykład osoby, których skóra przetłuszcza się w strefie „T”, powinny sięgnąć po peeling mechaniczny, natomiast osoby, które borykają się z suchymi skórkami, powinny sięgnąć po delikatniejszy peeling enzymatyczny.
W przypadku peelingu gommage nie musimy zwracać uwagi na tego typu schematy pielęgnacyjne, ponieważ może być używany do każdego typu cery. Posiada drobinki, ale są one na tyle małe, że nie grożą naszej skórze podrażnieniem. Posiada także kwasy i enzymy nawilżające, które skutecznie zregenerują przesuszone partie.
To właśnie dlatego peeling gommage uważany jest przez Azjatki za „złoty środek” w oczyszczaniu skóry.
Polecamy
Polecamy
Jak stosować peeling gommage?
Aplikacja peelingu gommage będzie jednak wymagała od nas większej ilości czasu. Ze względu na kilka etapów oczyszczania, niezbędne okaże się wykonanie kilku podstawowych kroków. Zabieg powinien być wykonywany 2-3 razy w tygodniu.
Peeling gommage krok po kroku:
1. Oczyść skórę twarzy za pomocą żelu lub pianki oczyszczającej.
2. Nałóż grubą warstwę peelingu gommage, omijając okolicę oczu i ust.
3. Po 15 minutach wmasuj produkt w skórę. Produkt powinien się zrolować w cząsteczki przypominające zrolowane kawałeczki gumki do ścierania.
4. Resztki peelingu zmyj letnią wodą.
5. Ponownie oczyść skórę za pomocą żelu lub pianki oczyszczającej.
6. Aby efekt był jeszcze bardziej widoczny, od razu po wykonaniu peelingu przejdź do nałożenia serum oraz kremu nawilżającego.
Peeling gommage – przeciwwskazania
Choć peeling gommage uważa się za uniwersalny, osoby borykające się z cerą trądzikową lub chorobami skóry powinny na niego uważać. Nawet najmniejsze drobinki mogą przyczynić się do podrażnienia stanów zapalnych lub rozprzestrzenienia się bakterii.
Polecamy
Polecamy
Popularne
- 1 WELL LOOK: Księżna Kate na premierze "Top Gun: Maverick". Zapomnijcie o sukni. Spójrzcie na uśmiech w kierunku Toma Cruisa!
- 2 Długa kolejka przed sklepem ze sneakersami, czyli o co chodzi z gumowymi klapkami za 1000 zł? Komentuje Kamil Wróblewski z SHEZAMME
- 3 Z DRUGIEJ RĘKI: Ada Fijał o miłości do vintage, brzydkich butach Balenciagi i pożyczaniu ciuchów od pewnej Grażyny
- 4 Właściciel Zary wprowadza innowacyjny materiał z recyklingu. Czym jest INFINNA?
- 5 "Owsiany blond" to najmodniejszy kolor włosów na lato 2022
Zajrzyj na nasz inspirujący profil na Instagramie
Najnowsze

"Srebrna strzała" to prawdopodobnie najdroższy samochód świata. Zabytkowy mercedes został sprzedany za ponad 140 mln dolarów

PREMIERY NETFLIX: Andrzej Seweryn w nowym serialu "Królowa" zaskoczył wszystkich rolą drag queen

Ślubna tiara księżnej Diany na wystawie po raz pierwszy od 60 lat! Powód może zaskoczyć

Słynny wenecki obraz Moneta sprzedany za niebotyczną sumę. Takie arcydzieło na aukcji zdarza się bardzo rzadko
