Paryski Tydzień Mody: Kolekcja Balmain skradziona na 10 dni przed pokazem

Świat mody wstrzymał oddech po przykrym doniesieniu luksusowego domu mody Balmain. Dyrektor kreatywny francuskiej marki, Olivier Rousteing poinformował o kradzieży ponad 50 projektów z nowej kolekcji, która miała być zaprezentowana podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Rabunku dokonano 17 września 2023 roku - 10 dni przed pokazem. 

Reklama

- Nasz kierowca zadzwonił do nas i powiedział, że został zaatakowany przez grupę ludzi. Skradziono ponad 50 przedmiotów – poinformował 38-letni projektant.

Kradzież kolekcji Balmain. Czy pokaz się odbędzie?

Jak doszło do kradzieży? Sprawcy rabunku przejęli pojazd przewożący kreacje z nowej kolekcji Balmain na trasie lotnisko - siedziba luksusowego domu mody w Paryżu. Zgodnie z przekazem projektanta, kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Dyrektor kreatywny marki poinformował o zdarzeniu za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, wskazując, iż złodzieje okazali ogromny brak szacunku dla osób zaangażowanych w prace nad kolekcją Balmain

Mimo kradzieży przygotowania do Paris Fashion Week będą nadal kontynuowane. 

- Mój zespół i ja bardzo ciężko pracowaliśmy. Będziemy teraz pracowali jeszcze więcej, dni i noce. To samo tyczy się naszych dostawców. To ogromny brak szacunku. […] To świat, w którym żyjemy teraz – przekazał Olivier Rousteing. 

Francuski dom mody ma zaledwie 10 dni na ponowne przygotowanie projektów. Pokaz ma odbyć się 27 września 2023 roku. To ogromne wyzwanie dla całego sztabu Balmain - zarówno pod względem finansowym, jak i kreatywnym. 

Olivier Rousteing: cudowne dziecko świata mody

Życie ponownie testuje francuskiego projektanta mody Oliviera Rousteinga. Jego postać i trudne dzieciństwo zostało zaprezentowane w filmie dokumentalnym NetfliksaOlivier Rousteing: cudowne dziecko świata mody”. Mimo trudnych początków, dzięki swojej determinacji, w 2011 roku, mając zaledwie 25 lat, projektant został dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody. 

W październiku 2020 roku, w domu artysty wybuchł kominek. Olivier Rousteing uległ poważnym obrażeniom. Zdarzenie ogromnie wpłynęło na jego życie, poczucie własnej wartości i twórczość. Zapewnił jednak, że wróci ze zdwojoną siłą, co też udowodnił podczas kolejnych kolekcji Balmain. Los jednak ponownie postanowił przetestować twórcę. Mamy nadzieję, że i tym razem się nie podda, a  pokaz Balmain podczas Paris Fashion Week  przejdzie do historii mody.